Airbnb nově umožňuje rozdělení platby za ubytování na dvě části

Airbnb nově umožňuje rozdělení platby za ubytování na dvě části

, /
Airbnb nově umožňuje rozdělení platby za ubytování na dvě části

I přes menší komplikace, které doprovázejí sanfranciský startup Airbnb, včetně nové regulace a odstraňování nabídek v Paříži, se mu daří držet si pozici jedničky na poli krátkodobých pronájmů. S tím souvisí i nové funkce, které si Airbnb pro své uživatele s novým rokem připravilo. Jednou z nich je dlouho žádané rozdělení platby na více částí, které přichází po tom, co startup začal experimentovat s rozdělováním plateb mezi několik přátel.

Novinka umožňuje u pronájmů, které začínají minimálně za 14 dní zaplacení 50 % z celé objednávky při rezervaci a doplacení zbytku několik dní před zahájením pobytu. Dle testování Airbnb si takové rozdělení plateb vyzkoušelo zhruba 40 % zákazníků.

Fintech platforma Revolut získala za dva měsíce 10 tisíc českých uživatelů

Alternativní správa financí se pomalými krůčky začíná uchytávat i v české kotlině. Britská fintech platforma...

Za využití rozdělené platby si Airbnb neúčtuje žádné další poplatky – podmínkou ovšem je již zmíněná rezervace alespoň 14 dní předem a také minimální hodnota pobytu ve výši 250 dolarů, tedy zhruba 5 200 korun. Novinka je k dispozici na všech zařízeních, od desktopové verze, přes iOS až po Android a to včetně České republiky.

Foto: Airbnb