Acer představil nejtenčí notebook světa, do kterého lze vložit i SIM kartu
, /

Acer představil nejtenčí notebook světa, do kterého lze vložit i SIM kartu

Acer představil nejtenčí notebook světa, do kterého lze vložit i SIM kartu

Největší konference se spotřebitelskou elektronikou na světě CES, která startuje dnes v Las Vegas, zpravidla není tím pravým místem, kde představovat nové notebooky. Důvod je zřejmý: notebooky již tolik netáhnou a lidé přicházejí kvůli zajímavějším a revolučnějším věcem, aktuálně například kvůli autonomním vozům, umělé inteligenci nebo virtuální a rozšířené realitě.

Acer má však patrně jiný názor, a možná oprávněný. Tato tchajwanská technologická firma zde totiž s předstihem ukázala tři aktualizované modely svých laptopů, ze kterých zaujme hlavně nová verze ultratenkého modelu Swift 7, a to hlavně díky své tloušťce. S 8,98 milimetry se podle Aceru jedná o nejtenčí laptop na světě.

SpaceX ukázal plně sestavenou raketu Falcon Heavy, která má odstartovat už tento měsíc

Vesmírný startup SpaceX Elona Muska má smělé plány. Jen v minulém roce se mu podařilo uskutečnit celkem 18...

Co se týče výbavy, Acer se nepouštěl do žádných zásadních inovací. Pod minimalisticky provedeným hliníkovým tělem se 14″ dotykovým displejem s rozlišením Full HD tepe procesor Core i7 od Intelu, kterému sekunduje 8GB RAM. Uživatelům se také nabízí 256GB SSD úložiště, periférie jako dvojice USB-C, čtečka SD karet či sluchátkový jack nebo čtečka otisku prstu.

Patrně klíčovým bodem, proč nový Swift 7 pořídit, je integrace eSIM a LTE modemu, což u notebooků není tak standardní. I když je eSIM pro Českou republiku zatím vzdálenou budoucností, LTE je běžně použitelné a Acer i pro české zájemce nabízí 1 GB dat zdarma, které sjednal se společností Transatel.

Co nejspíš zarazí je cena, která je nasazena poměrně vysoko. Tchajwanský výrobce za novinku chce 1 700 eur, respektive nějakých 43 tisíc korun. Nutno dodat, že za tuto cenovku lze pořídit celou řadu výkonnějších notebooků (včetně nejnovějšího MacBooku Pro) a je na místě předpokládat, že dost lidí od nákupu odradí.

Foto: Acer