Smíchovský TechSquare ukončuje činnost na startupové scéně
, /

Smíchovský TechSquare ukončuje činnost na startupové scéně

Smíchovský TechSquare ukončuje činnost na startupové scéně

Přibližně od roku 2009 působil na české technologické scéně koncept TechSquare původně založený Nikolou Rafajem, Petrou Hubačovou a několika dalšími partnery pohybujícími se vesměs ve světě IT, který v prvopočátku fungoval jako ucelený startupový ekosystém nabízející služby coworkingu, inkubátoru/akcelerátoru Startup Yard a zároveň pronájmu kanceláří. Ty v začátcích využívaly například startupy Foodpanda a Brand Embassy nebo investiční fond Credo Ventures.

Kvůli ne zrovna jednoduše udržitelnému byznys modelu, však před 3 lety TechSquare patřící do portfolia byznysmena Václava Dejčmara razantně otočilo kormidlo a začalo se zaměřovat hlavně na činnost propojování startupů s korporacemi, z čehož vznikla například spolupráce mezi startupem IP Fabric a telekomunikačním gigantem O2, nebo spolupráce mezi Neuron Soundware a koncernem E.ON. TechSquare také každoročně pořádalo výpravy českých startupů Czech Pioneers na vídeňský technologický festival Pioneers.

Disney za 52 miliard dolarů kupuje koncern 21st Century Fox

Dneškem byl uzavřen pravděpodobně jeden z největších obchodů v historii mediálního průmyslu. Za částku...

I s touto činností je ale, jak informuje oficiální tisková zpráva nyní konec a TechSquare se tak kompletně stahuje ze startupové scény, o jejíž rozvoj se zejména v začátcích bezpochyby zasloužilo. Na situaci pak navazuje i odchod ředitelky TechSquare Veroniky Peterkové, která od nového roku posílí právě zmíněný startup IP Fabric na pozici obchodní ředitelky.

„Narůstající počet úspěšně rozjetých a rozsáhlých projektů začal přirozeně vyžadovat nasazení více zdrojů. „Stála jsem před strategickým rozhodnutím, zda výrazně rozšířit tým TechSquare a pokračovat s více než desítkou projektů, anebo přijmout nabídku na intenzivnější spolupráci s jedním z našich dlouhodobých startupových partnerů,“ komentuje situaci Veronika Peterková, ředitelka TechSquare. Ta od nového roku posílí startup IP Fabric na pozici obchodní ředitelky.V týmu Pavla Bykova jsem viděla obrovský přínos a konkrétní přidanou hodnotu naší spolupráce. Jejich řešení je teď přesně ve fázi, kdy nám dává maximální podpora obchodu největší smysl,“ popisuje Peterková rozhodnutí ukončit aktivity v TechSquare