Směnárna kryptoměn Coinbase přidává po Bitcoinu, Ethereum a Litecoinu podporu nové měny

Směnárna kryptoměn Coinbase přidává po Bitcoinu, Ethereum a Litecoinu podporu nové měny

, /
Směnárna kryptoměn Coinbase přidává po Bitcoinu, Ethereum a Litecoinu podporu nové měny

Aktuálně bezesporu nejpopulárnější online směnárna kryptoměn Coinbase se po neuvěřitelném růstu Bitcoinu stala číslem jedna ve stahovaných aplikacích na App Store a i kvůli nárůstu svých uživatelů a transakcí měla mnoho problémů s udržením dostupnosti. Všechny problémy jsou ale již zažehnány a Coinbase hlásí před koncem roku zásadní novinku.

Tou je podpora zcela nové měny Bitcoin Cash, která se připojí k již podporovanému Bitcoinu, Ethereum a Litecoinu. Bitcoin Cash vznikl jako tzv. fork původního Bitcoinu ve snaze zlepšit jeho vlastnosti pro rychlejší zpracování transakcí a škálovatelnost. Uživatelé, kteří před 1.8.2017 měli na Coinbase nebo propojené směnárně Gdax Bitcoiny tak mohou od včerejšího dne vidět ve svém účtu také Bitcoin Cash.

Disney za 52 miliard dolarů kupuje koncern 21st Century Fox

Dneškem byl uzavřen pravděpodobně jeden z největších obchodů v historii mediálního průmyslu. Za částku...

Zároveň s ním lze kromě vybírání také obchodovat – tedy směňovat mezi dolary či eury, případně nakupovat přímo za jiné kryptoměny. Cena Bitcoin Cash jen od včerejšího zapojení na Coinbase stoupla o téměř 1000 dolarů a nyní se obchoduje kolem hranice 3100 dolarů, tedy více než 67 200 korun. Pokud jste tak před srpnem měli 5 BTC, získáte 5 BCH v hodnotě 15 500 dolarů.

Coinbase na příští rok zároveň chystá podporu dalších měn – prozatím ovšem nebylo přesně ohlášeno kterých. Mezi horkými kandidáty je například Ripple či Dash, kryptoměny které mají nastavit nový standard v běžných platbách. Na další oznámení si budeme ovšem muset počkat ještě minimálně několik týdnů, spíše měsíců.