Facebook nově umí zaslat upozornění, jakmile někdo cizí využije vaši fotku bez označení

Facebook nově umí zaslat upozornění, jakmile někdo cizí využije vaši fotku bez označení

, /
Facebook nově umí zaslat upozornění, jakmile někdo cizí využije vaši fotku bez označení

Největší sociální síť světa Facebook, kterou denně využívá téměř 1,5 miliardy lidí, má s přehledem jednu z nejlepších technologií na poli umělé inteligence, která se postupně učí na základě získaných dat od samotných uživatelů. I díky tomu Facebook již delší dobu dokáže přesně identifikovat obličeje na fotografiích a případně k nim automaticky navrhnout tagy osob.

Nyní jde Facebook ale ještě dál a tuto funkci rozšiřuje o možnost najít na sociální síti fotografie, na kterých se potenciálně nacházíte, ale nejste označeni. To by mohlo nadobro zabránit jejich zneužívání například na falešných profilech. Jakmile se někdo cizí pokusí jakoukoliv vaši fotografii nahrát, okamžitě dostanete upozornění a můžete reagovat buď označením sebe sama, přeskočením nebo nahlášením.

Elon Musk na Twitteru omylem zveřejnil své osobní telefonní číslo

Technologický vizionář, miliardář a podnikatel stojící za společnostmi jako Tesla, SpaceX nebo The Boring Company...

Kromě bezpečnostní funkce ale Facebook myslí i na zrakově postižené, kteří nemohou vidět, kdo se na fotografii nachází a momentálně je jejich jedinou možností pouze třetí osoba či funkce, jenž dokáže hlasově popsat, co se na fotografii nachází a případně také přečíst jména otagovaných osob. Nyní bude Facebook schopen takto popisovat i zcela neoznačené fotky.

Pokud by se vám ovšem tato funkce z nějakého důvodu nelíbila, lze si ji v nastavení vypnout a tím pádem Facebooku zamezit automatickou analýzu fotografií a jejich porovnávání s databází. Služba momentálně není dostupná v EU a Kanadě – Facebook totiž v rámci těchto oblastí vloni zarazil technologii rozpoznání obličeje a jedná s regulatorními orgány o možném obnovení.