Český akcelerátor StartupYard spouští další kolo programu, ve kterém hledá high-tech startupy
, /

Český akcelerátor StartupYard spouští další kolo programu, ve kterém hledá high-tech startupy

Český akcelerátor StartupYard spouští další kolo programu, ve kterém hledá high-tech startupy

Pražský StartupYard, který se zaměřuje na inovativní startupy ze střední a východní Evropy, ohlašuje další, v pořadí již deváté kolo svého akceleračního programu. Nyní vyzívá startupy se zaměřením na oblast high-tech, ze kterých deset nejúspěšnějších získá seed investici ve výši 30 tisíc eur a odborné tříměsíční školení.

Registrace jsou v plném proudu a otevřené budou do 31. ledna 2018 pro všechny startupy, které se specializují na problematiku umělé inteligence, rozšířené a virtuální reality, kryptografie, kyberbezpečnosti, strojového učení nebo velkých dat („big data“). Cíl je stejný jako u minulých ročníků: najít ty nejlepší startupy a poskytnout jim ideální zázemí pro úspěšný vstup na mezinárodní trh.

LEGO představilo AR aplikaci, se kterou můžete doplňovat vaše stavebnice o virtuální modely

V průběhu posledních měsíců jsme vám na CzechCrunch představili hned několik zajímavých aplikací založených...

Desítce nejúspěšnějších, která se vyprofiluje na základě odborné poroty během března až června příštího roku, pak bude poskytnuta prvotní investice o částce 30 tisíc eur (cca 768 tisíc korun) a nabídnuto tříměsíční akcelerační kolo o specializovaných trénincích a konzultacích od mentorů a odborníků z různých oborů. Následně se přejde na tradiční konferenci Demo Day, kde se týmy budou samy prezentovat před řadou skutečných investorů, zástupců korporací a dalších lidí.

„Praha se stala novým epicentrem high-tech. Stratupy z celého světa láká jedinečný ekosystém, který se nám podařilo od roku 2011 vytvořit – spojením startupů, investorů a korporací. Jsme svědky rostoucího zájmu o náš program ze strany mezinárodních startupů a zároveň mě těší, že jsme svědky úspěchů českých startupů v silné globální konkurenci,“ říká CEO Cedric Maloux.

Bližší informace naleznete na oficiálních stránkách akcelerátoru StartupYard.