Apple se za zpomalování iPhonů omluvil a uživatelům nabízí výměnu baterie za 29 dolarů
, /

Apple se za zpomalování iPhonů omluvil a uživatelům nabízí výměnu baterie za 29 dolarů

Apple se za zpomalování iPhonů omluvil a uživatelům nabízí výměnu baterie za 29 dolarů

Snad všemi médii proběhly v posledních dnech titulky o tom, jak Apple úmyslně zpomaluje starší iPhony, respektive takové iPhony, které fungují s příliš opotřebovanou baterií. Ta by totiž mohla způsobit nahodilé vypnutí či poškození zařízení, čemuž chce Apple tímto krokem zamezit.

I když to firma Tima Cooka prezentuje jako metodu k prodloužení životnosti modelově starého telefonu, řada majitelů iPhonů s tím nesouhlasí a podává žaloby. Průběh této „kauzy“ měl takový spád, že se samotný Apple uživatelům nakonec veřejně omluvil a nabízí jim jistou kompenzaci.

Takto vypadá nová konkurence Tesly Modelu X, která se bude prodávat za poloviční cenu

Na pole elektromobilů oficiálně vstupuje další hráč – konkrétně již pár měsíců ohlášený model ES8 od...

Od koncem ledna do prosince roku 2018 si majitelé takto postižených iPhonů 6, 6s, 7 a SE budou moci nechat vyměnit baterii za 29 dolarů, tedy cca za 620 korun. Doposud stála ověřená pozáruční výměna okolo 79 dolarů (cca 1 690 korun). Tato „akce“ se týká globální trhu, tudíž i České republiky, kde takovou výměnu bude možné provést nejspíš u specializovaných servisů.

Apple v následujících týdnech také do operačního systému iOS implementuje indikátor, který bude uživatele informovat o kondici baterie. Podle vyjádření společnosti by měl uživatelům oznamovat, kdy se telefon dostává na hranici, vzhledem ke které bude docházet ke snížení výkonu procesoru.

Aktualizace (19:02): Apple aktualizoval své oficiální vyjádření a zmíněná výměna baterie je možná již nyní (namísto od konce ledna 2018).

Foto: Apple Newsroom, iFixit (Reprofoto, YouTube)