Aplikace WhatTheFont na základě fotky z mobilu rozpozná jakékoliv písmo

Aplikace WhatTheFont na základě fotky z mobilu rozpozná jakékoliv písmo

, /
Aplikace WhatTheFont na základě fotky z mobilu rozpozná jakékoliv písmo

Pravděpodobně znáte situace, kdy si prohlížíte web či jdete po ulici, koukáte na reklamy a najednou zahlédnete písmo, neboli font, který vás nějakým způsobem zaujme – a i když je to na webu jednodušší, spousta lidí si zkrátka není schopna najít ve zdrojovém kódu přesný font pro další využití, natož ho pak rozpoznat z pouhého vizuálu. Přesně pro tyto potřeby je zde online nástroj WhatTheFont od MyFonts, který je nově kromě webové verze dostupný i na mobilních zařízeních.

Na základě umělé inteligence a strojového učení, která zpracovává jednotlivé části písma (zaoblení, vzdálenost mezi charaktery, zarovnání písma apod.), je aplikace schopna vybrat v cca. 130 tisíci fontů databázi ten, který by měl být nejpodobnější, ideálně pak zcela totožný. Funguje tak podobně jako třeba Shazam pro hudbu.

Novým CEO Datartu se stává Tomáš Balík

Velké změny ve vedení dnes ohlásil jeden z nejoblíbenějších prodejců eletroniky na českém trhu, společnost...

Webová i mobilní aplikace je zcela zdarma, zpracování každé fotografie je pak možné během několika sekund. V rámci našeho testování se podařilo odhalit ten správný font zhruba v 8 z 10 případů. Samozřejmě záleží na kvalitě fotografie a její ostrosti, stejně jako na tom, zda je opravdu dané nebo velmi podobné písmo v databázi.

Každý z nalezených fontů lze pak rovnou stáhnout, případně zakoupit. Kromě jednotlivého vyhledávání je zároveň možné v rámci jedné fotografie vybrat i více míst, ze kterých aplikace písmo přečte. Stahovat lze pro iOS i Android.