Podívejte se, jak vypadala pražská konference o práci s daty a technologii Elastic
, /

Podívejte se, jak vypadala pražská konference o práci s daty a technologii Elastic

Podívejte se, jak vypadala pražská konference o práci s daty a technologii Elastic

Český DataScriptkterý se již přes 10 let zaměřuje na školení v oblasti IT, konkrétně pak složitějších témat kolem administrace, automatizace, devops, s cílením na open source technologie, uspořádal v minulém týdnu svoji dosud největší celodenní konferenci, která dostala jako hlavní témata tzv. Elastic Stack a ElasticSearch – technologii, která pomáhá s analýzou a práci s rozsáhlými daty a hledáním v nich. A CzechCrunch byl u toho.

ElasticSearch je hlavním tématem větších serverů, především pak v oblasti e-commerce, kde je vyhledávání jedním z nejpalčivějších problémů. V prostorách kongresového sálu v IKEMu se tak objevilo 5 řečníků, kteří v pěti hodinových blocích ukázali na reálných příkladech jak analyzovat získaná data s desítky miliony záznamů, jak využít v ElasticSearch češtinu nebo pohledy do analýzy vyhledávání u velkých firem jako NEWTON Media či Gransy, provozující například populární vyhledáváč a registrátor domén Subreg.cz.

Uber se naplno vrací do Brna. Soud zrušil veškerá předběžná opatření

Alternativní forma dopravy Uber v brněnské metropoli záživá opravdu kuriózní problémy. V polovině dubna...

Konference se nakonec zúčastnilo takřka 200 lidí, pro DataScript je to pak druhá podobně velká akce – kdy naposledy šlo o konferenci zaměřenou na Microservices.

Hlavní specializace DataScript jsou totiž on-demand workshopy a kurzy šité na míru firmám a zároveň tzv. Morning Talks, což jsou pravidelná ranní setkání v týdenním invervalu, zaměřená na různá IT témata.

Mezi těmi je v následujících týdnech například řeč o technologiích Ansible, Zabbix či Red Hat – Openshift či již zmíněný ElasticSearch nebo třeba Kubernetes. Morning Talks se konají zhruba poslední 2 roky, uskutečněno bylo již přes 80 akcí a všechny následující jsou na 9 hodinu ráno v prostorách Inspiration Hubu na Praze 7.

Jejich kompletní přehled najdete zde.