Podívejte se, jak vypadá nový ultrarychlý internetový prohlížeč Firefox Quantum od Mozilly
, /

Podívejte se, jak vypadá nový ultrarychlý internetový prohlížeč Firefox Quantum od Mozilly

Podívejte se, jak vypadá nový ultrarychlý internetový prohlížeč Firefox Quantum od Mozilly

Doby, kdy byl nejvyužívanějším internetovým prohlížečem Internet Explorer jsou naštěstí již dávno pryč – pozici jedničky totiž za dlouhé roky vystřídal Google Chrome, který si se svým zhruba 60% podílem na trhu získal absolutní dominanci. O desítky procent níže za ním se drží Safari, poté starý známý Internet Explorer a nakonec Firefox či Opera.

Dva poslední zmíněné prohlížeče jsou ovšem překvapivě jedny z nejkvalitněších co do zabezpečení, rychlosti či nízké zátěži na procesor. Ostatně na to se zaměřila i Mozilla se svým novým Firefoxem Quantum, který vyšel během včerejška a který je zhruba o 30 % rychlejší než Google Chrome s třetinovou zátěží paměti a o více než polovinu rychlejší, než poslední verze Firefoxu.

Pilulka.cz bratrů Martina a Petra Kasy představila mobilní aplikaci umožnující nákup léků z mobilu

Sourozenecké duo Martin a Petr Kasa minimálně na českém internetu netřeba představovat. Má za sebou totiž dost...

Mozila tvrdí, že se podařilo takové rychlosti dosáhnout implementací vlastního programovacího jazyku Rust, což zároveň zajišťuje i vyšší bezpečnost, díky odproštění se od „zastaralé“ technologie C++. A také náhradě za klasické CSS s názvem Stylo, která funguje podobně, ale pro různé části načítání stylů webu využívá část z každého jádra procesoru = čím víc jáder, tím vyšší rychlost.

Přímo do prohlížeče je pak integrována aplikace Pocket, přes kterou si lze ukládat a třídit oblíbené články a nové funkce pro snímání obrazovky, kdy lze poté screenshoty ukládat přímo v prohlížeči a filtrovat v nich podle potřeby. Firefox Quantum je již nyní ke stažení zdarma, a to včetně českého jazyka, na Windows, MacOS i iOS a Android.

Foto: Mozilla