Nový přepravní startup vytvořil elektrické skládací kolo, které ujede 80 kilometrů
, /

Nový přepravní startup vytvořil elektrické skládací kolo, které ujede 80 kilometrů

Nový přepravní startup vytvořil elektrické skládací kolo, které ujede 80 kilometrů

Skůtry, automobily, skateboardy a teď i běžná kola, ty všechny spojuje snaha o jejich elektrifikaci a úspora nejen času a peněz, ale také případného dopadu na životní prostředí. V případě kol je to samozřejmě spíše o pohodlnosti, kdy si může člověk vybrat, zda bude sám šlapat nebo se nechá vézt – jedním problémem je ovšem pro potenciální zákazníky cena.

Startup Jolt se zaměřil na právě na ni a dokázal vyrobit skládací kolo, které nestojí více než 500 dolarů, tedy necelých 11 tisíc korun, což je cena srovnatelná s běžnou cenou středně kvalitního kola. V kampani na Indiegogo na svůj nápad vybírá Jolt částku 50 tisíc dolarů, kterou se mu již během prvních 2 týdnů podařilo přesáhnout několikanásobně – momentálně s vybranými prostředky ve výši 234 tisíc dolarů.

Do aukce míří originální BMW Z8, jehož původním majitelem byl Steve Jobs

Začátkem října tomu bylo již 6 let od doby, kdy zemřel vizionář a zakladatel společnosti Apple, Steve Jobs, jenž...

Kolo na jedno nabití dokáže ujet vzdálenost 30 mil, tedy asi 48 kilometrů, v případě, že využijete asistence pedálů pak až 50 mil, respektive 80 kilometrů s rychlostí až 32 kilometrů za hodinu. Kolo se dokáže složit a zase rozložit za zhruba 20 sekund, s tím, že při jeho doručení není potřeba žádného montování. K dispozici je i LCD monitor, který hlídá ujetou vzdálenost či výdrž baterie.

Kolo je k dispozici ve třech barevných variantách, unese člověka o hmotnosti až 125 kilogramů a první kusy se dostanou k zákazníkům v dubnu příštího roku. Objednávat lze přímo v kampani na Indiegogo.

Foto: Jolt