Jeff Bezos se stal teprve druhým člověkem v historii, jehož jmění přesáhlo 100 miliard dolarů
, /

Jeff Bezos se stal teprve druhým člověkem v historii, jehož jmění přesáhlo 100 miliard dolarů

Jeff Bezos se stal teprve druhým člověkem v historii, jehož jmění přesáhlo 100 miliard dolarů

Nejsou to ani čtyři měsíce od doby, kdy jsme psali o tom, že zakladatel Amazonu Jeff Bezos předběhl Billa Gatese a stal se tak nejbohatším člověkem na světě. Vděčí za to prudkému nárůstu hodnoty akcií Amazonu, kterých mu i po nedávném odprodeji v hodnotě 1,1 miliard dolarů, jenž využije pro rozvoj vesmírného projektu Blue Origin, zvývá 16,4 %.

Začátkem tohoto měsíce, ještě před zmíněným prodejem, měl tak Bezos jmění v hodnotě 93,7 miliardy dolarů. To se ovšem nyní přehouplo přes magickou hranici 100 miliard dolarů, konkrétně pak na 100,3 miliard. Amazon za to vděčí právě probíhajícímu prodeji v rámci Black Friday, při kterém zaznamenal rekordní tržby.

Český startup na hlídání dětí a úklid domácností Hlidacky.cz spouští službu pro péči o seniory

Podle statistik žije v Česku asi 1,5 milionů seniorů a řada z nich je nucena vyměnit své vlastní zázemí za domov...

Jen za tento rok tak jmění Jeffa Bezose poskočilo o 32,6 miliard dolarů. Je tak teprve druhým člověkem na světě, kterému se onu dvanáctičíselnou hranici podařilo překonat. Tím prvním byl totiž již v roce 1999 právě Bill Gates, se kterým se Bezos průběžně střídá na prvním místě. Gates ovšem za tu dobu velkou část ze svého jmění daroval na charitativní účely.

Dnes by jinak disponoval bohatstvím mnohem vyšším. Stejně jako další miliardář a investor Warren Buffett. Bezos se chce dále mimo rozvoje Amazonu věnovat vesmírnému projektu Blue Origin, který by měl již brzy poslat první lidské pasažéry do vesmíru. A také deníku Washington Post, jenž koupil Bezos v roce 2013 za 250 milionů dolarů.

Foto: Amazon, World Bank Photo Collection / Flickr