Google reaguje na trend rozšířené reality a spouští bezplatnou databázi 3D objektů

Google reaguje na trend rozšířené reality a spouští bezplatnou databázi 3D objektů

, /
Google reaguje na trend rozšířené reality a spouští bezplatnou databázi 3D objektů

V poslední době se o rozšířené realitě mluví především ve spojení s Applem, respektive jeho oblíbeném balíčku ARKit, který přišel v rámci operačního systému iOS 11. Cookova firma však pochopitelně není jedinou, která si s touto technologií pohrává. Angažuje se mimo jiné také Google, a to jak se svým headsetem Daydream nebo vývojářským nástrojem ARCore, tak nově i produktem pod označením Poly.

Platforma Poly je prakticky bezplatná knihovna 3D objektů, které jsou nabízeny pro využití v rozšířené a virtuální realitě. Hlavní výhodou tohoto digitálního prostoru, jenž Google založil na svém tradičním přehledném layoutu, je podpora nezávislých tvůrců bez nutné znalosti náročných designových programů. Přispívat do knihovny tak může kdokoliv, kdo umí s jednoduchými aplikacemi jako Google Block nebo Tilt Brush, čímž se zvyšují šance na větší množství dostupných objektů, což je ve výsledku jedině dobře.

Mall.cz do své nové divize Search zlákal šéfa vyhledávání Seznam.cz

Významnou posilu do svého týmu přivítala před pár dny internetová skupina MALL Group, stojící například za...

V praxi funguje Poly zejména na vyhledávání a filtrování nejrůznějších 3D předmětů. Uživatel může využít nejen vyhledávací pole, do kterého vepíše název kýženého objektu, ale také seznam v levém bočním sloupci, kde se mu objeví příslušné kategorie (například Zvířata a tvorové, Jídlo a pití, Technologie a řada dalších).

Jednotlivý předmět může dotyčný nejen stáhnout a podle stanovených licencí autora používat, ale také sdílet se svými přáteli nebo z něj vytvořit GIF animaci.

Foto: Reprofoto, YouTube