České Liftago spouští možnost placení za jízdy nabitými kredity
, /

České Liftago spouští možnost placení za jízdy nabitými kredity

České Liftago spouští možnost placení za jízdy nabitými kredity

Zákazníci tuzemské přepravní platformy Liftago, do které v září vstoupila investiční skupina Michala Mičky INCOMMING Ventures desítkami milionů korun za výměnu 13% podílu, nově nemusí platit za své jízdy jen penězi. Službu lze nyní hradit i přednabitými kredity.

Čtyři roky starý startup Ondřeje Krátkého, Martina Hausenblase a Juraje Atlase spouští možnost kreditového předplatné, ze kterého se částky za uskutečněné jízdy budou automaticky strhávat až do samotného vyčerpání. Mělo by se tak jednat o ideální dárek lidem, kteří s Liftagem často cestují (i proto toto předvánoční načasování).

Coworkingový startup WeWork kupuje za desítky milionů dolarů komunitní platformu Meetup

Tento rok byl pro největší coworkingový startup: WeWork, tím asi nejlepším v celé jeho historii. V červenci...

Nová platební metoda Liftaga, se kterým jezdí po Praze, Brně, Ostravě, Zlíně, Ostravě, Liberci nebo Bratislavě přibližně 250 tisíc lidí, je založena na jednoduchém, až zřejmém principu: na webových stránkách stačí zakoupit dárkový poukaz, nabít jej částkou od 500 do 5 000 korun a unikátní vygenerovaný kód předat konkrétní osobě, která jej zadá do aplikace, z níž se budou příslušné částky za jízdy strhávat.

Novinku komentuje Krátký, spoluzakladatel a od listopadu letošního roku také CEO Liftaga, slovy:

„Naší vizí je přispívat k udržitelné dopravě i pomocí odstranění bariér a složitostí, které se často s taxi službami pojí. Pohodlnost přednabitého kreditu je pro nás dalším krokem k co nejsnadnějšímu využívání služby. Věříme, že darovat bezpečnou přepravu má smysl, ať už se jedná o dopravu pro dospívající děti, starší rodiče, partnery nebo zaměstnance.“

Juraj Atlas a Ondřej Krátký (CEO), spoluzakladatelé Liftaga