Česká antivirová firma Avast se chystá na londýnskou burzu s valuací až 4 miliard dolarů

Původem pražská antivirová společnost Avast Software, za kterou od roku 2014 stojí lucemburská investiční skupina CVC Capital Partners, se chystá opět vstoupit na burzu. Poté, co se v roce 2012 kvůli náročným tržním podmínkám vzdala veřejné nabídky akcií (IPO) na newyorské burze NASDAQ, se nově pokusí o totéž v Londýně.

Podle nejmenovanných zdrojů, na které se odvolává agentura Reuters, by vstup na London Stock Exchange (LSE) měl proběhnout v polovině příštího roku s tím, že akcionáři z CVC Capital Partners již najali banku Rothschild k přichystání půdy a zajištění potřebných náležitostí.

bezos-final-0404

Přečtěte si takéZakladatel Amazonu Jeff Bezos prodal část svých akcií v hodnotě 1,1 miliardy dolarů

V případě, že by tento úpis akcií skutečně nastal, ocenilo by to Avast Software od českého dua Eduard Kučera–Pavel Baudiš, jenž má pod sebou od minulého roku i AVG, až na 4 miliardy dolarů (cca 88 miliard korun), tedy o 3 miliardy dolarů více, než byla hodnota v době, kdy do něj výrazným způsobem investoval fond CVC. Zároveň by se jednalo o největší úpis technologické společnosti v historii Velké Británie.

Vince Steckler, CEO firmy Avast Software, která letos vykázala zisk přes 8 miliard korun.

Celou situaci zástupci Avastu a CVC odmítli komentovat.

Foto: Avast

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě. To vše z historického srdce Moravy.