V této online hře si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být řidičem Uberu
, /

V této online hře si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být řidičem Uberu

V této online hře si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být řidičem Uberu

Po posledních událostech kolem Uberu, který přišel o svého CEO a čelil mnoha nepříjemným „útokům“, či sporu mezi taxikáři v Česku i ve světě, utrpěl sanfranciský startup značnou ránu pro svoji pověst. I přesto se ale podařilo většinu negativních věcí nějakým způsobem zažehnat a tato oblíbená alternativa dopravy si opět postupně získává na své popularitě.

Jedním z problémů, o kterých se začíná postupně mluvit, je i to, jaké komplikace řeší řidiči na platformě, kolik si vlastně vydělají, jak je to s pojištěním a samotným přístupem Uberu. Spolu s tím vytvořil americký server Financial Times jednoduchou textovou online hru, ve které si můžete na vlastní pěst vyzkoušet, jaké je to být řidičem Uberu.

Lékárny Pilulka.cz zakladatelů e-shopu Kasa.cz přibývají. V Česku je jich už přes 70

Již jsou tomu čtyři roky, co Martin a Petr Kasa, kteří založili a následně úspěšně prodali e-shop Kasa.cz,...

Hra vznikla na základě mnoha rozhovorů a výpovědí samotných řidičů a hráče provází od samotného počátku, kdy si zvolí jaký typ řidiče budou, jaké auto budou vlastnit, jaké vybavení si do začátku pořídí, i jak se budou stavět k zákazníkům a různým problémům. To vše bude ovlivňovat to, kolik si ve finále vydělají a jakou získají reputaci. Pokud něco zkazí, může je Uber z platformy vyloučit.

Pokud jste opravdu poctiví, žijete přes 2 hodiny od San Francisca, každý den dojíždíte do práce a zpět, máte všechno potřebné vybavení, staráte se patřičně o auto a musíte živit rodinu s dvěmi dětmi, může se stát, že každá taková chyba vás může stát pořádné nervy. Naopak, pokud si ve hře vybíráte správně, zaplatíte vše potřebné a ještě vám zbyde slušný profit – a to i v tom případě, že si vyřídíte patřičnou byznys licenci a odvádíte daně.

Na konci hry pak můžete zjistit zajímavé statistiky o tom, kolik přesně jste vydělali na jízdách, jaké byly kompletní náklady av jaké kategorii, i jak volili postup hry ostatní hráči. Ostatně hru, která je zcela zdarma, si můžete vyzkoušet sami na tomto odkazu.