Takto vypadají nové přenosné brýle pro virtuální realitu Oculus Go bez jakýchkoliv kabelů
, /

Takto vypadají nové přenosné brýle pro virtuální realitu Oculus Go bez jakýchkoliv kabelů

Takto vypadají nové přenosné brýle pro virtuální realitu Oculus Go bez jakýchkoliv kabelů

Od té doby, co jedny z prvních, opravdu kvalitních brýlí pro zobrazení virtuální reality, Oculus, koupil Facebook za 2 miliardy dolarů, ušla společnost s kontroverzním původním zakladatelem dlouhou cestu. Nyní se již brýle Oculus Rift prodávají něco málo přes rok za cenu okolo 14-15 tisíc korun a jejich hlavním problémem pro běžné uživatele jsou hardwarové nároky a složité zapojení, což mírně brání rychlejšímu rozšíření.

To vše by se mělo značně zjednodušit s nově představeným zařízením Oculus Go, které bude fungovat zcela samostatně, bez jakéhokoliv kabelu a zároveň bude dostupné za méně než poloviční cenu (199 dolarů). Mark Zuckerberg, CEO Facebooku, zařízení představil na včerejší konferenci Oculus Connect 4 v americkém San Jose.

Startupu herečky Jessicy Alba klesne hodnota o stovky milionů dolarů

The Honest Company, startup založený americkou herečkou Jessicou Alba, který se specializuje na výrobu a prodej...

Mělo by se tak jednat o velmi podobný zážitek, jako s brýlemi Gear VR od Samsungu, které jsou ovšem napojeny na mobilní zařízení. Oculus Go má oproti tomu vlastní WQHD LCD displej a integrované audio reproduktory, s tím, že je ovšem plně kompatibilní s aplikacemi běžícími na Gear VR.

Kity pro vývojáře by se měly objevit již na začátku listopadu, s tím, že pro běžné zákazníky bude Oculus Go dostupný začátkem příštího roku. Facebook se prozatím nevyjádřil k přesnější specifikaci, výdrži baterie a ohledně dalších detailů – ty můžeme pravděpodobně očekávat v několika následujících týdnech.

Foto: Oculus / Facebook