Rohlik.cz začíná doručovat nákupy do osobních boxů
, /

Rohlik.cz začíná doručovat nákupy do osobních boxů

Rohlik.cz začíná doručovat nákupy do osobních boxů

Tuzemská jednička v oblasti eshopů s potravinami Rohlik.cz představuje novou službu, která mu dovolí zacílit na méně časově flexibilní zákazníky. S boxem zvaným Chlebník totiž takřka mizí závislost na volných termínech pro doručení objednávky.

Jedná se v zásadě o jednoduché, tepelně izolované úložiště s oddělením pro chlazené zboží, které si zákazník může umístit třeba na svou předzahrádku. Je zároveň opatřené ocelovým lankem a zámkem, který bude moci otevřít pomocí kódu jen doručovatel a zákazník. Uvnitř by pak nákup měl vydržet minimálně dvě hodiny.

S novou službou od Porsche je možné za pevnou měsíční cenu vystřídat neomezeně aut

I když se jedná o tradiční značku, která si již po více než 86 let drží svoji kvalitu a standard, nepřestává...

Rohlik.cz nabízí prvních 300 Chlebníků za 500 Kč. Lze ho však kdykoliv vrátit kurýrovi a získat zpět 500 kreditů na další nákupy. Jakmile ho zákazník bude mít ve vlastnictví, při online objednávce bude moci zaškrtnout doručení do Chlebíku. Rohlik.cz ale uvádí, že zákazník musí počítat s tím, že se do Chlebníku vejde jen omezené množství zboží.

Světový unikát

Tato služba je v rámci odvětví online supermarketů unikátní. Doručení nákupu do boxu nenabízí v tuto chvíli tuzemská konkurence Rohliku, ani světoví giganti jako Instacart či Shipt. Alternativu v tomto směru má pouze Tesco Groceries, které kromě standardní dovážky umožňuje objednávku nákupu online a jeho rychlé vyzvednutí na pobočce řetězce.

Ani Amazon se svou divizí Amazon Fresh takový servis v nabídce nemá, přestože pro klasické objednávky nabízí síť setů Amazon Locker, ze kterých vychází třeba české AlzaBoxy. Nevýhoda je ale v tomto případě evidentní – Alzabox či Amazon Locker se u vašich dveří pravděpodobně nenachází.