Podívejte se na design luxusního samořídícího vozu automobilky Lexus, který bude v prodeji v roce 2020
, /

Podívejte se na design luxusního samořídícího vozu automobilky Lexus, který bude v prodeji v roce 2020

Podívejte se na design luxusního samořídícího vozu automobilky Lexus, který bude v prodeji v roce 2020

Na trh neustále se rozvíjejícího trendu autonomních vozidel vstupuje další silné jméno s puncem luxusu a sportovního pojetí. Automobilní společnost Lexus na tokijském autosalonu představila koncept svého samořídícího vozu pod označením LS+ se systémem Highway Teammate, který napovídá, že novince, jež se má na trh dostat do tří let, bude slušet především dálniční provoz.

LS+ Concept je zajímavý ze dvou směrů. Na jedné straně stojí neotřelá, avšak charakteristická karoserie, která ve srovnání s původními modely LS disponuje pozměněnou a výraznější přední maskou, na straně druhé je technologie uvnitř. Lexus svůj vůz budoucnosti vybavuje autonomním systémem pod označením Highway Teammate, což v praxi znamená, že řidiče v podstatě odprostí od volantu zejména na dálnicích a vysokorychlostních silnicích.

Muskova The Boring Company může stavět hyperloop na důležitém území pro budoucí spoj New York–Washington, D.C.

Ultrarychlým přepravním systémem hyperloop se nezabývají jen společnosti třetích stran (jako například Virgin...

Díky této technologii bude vůz schopen samostatného zařazování do jízdních pruhů, přejíždění z jednoho pruhu do druhého nebo odbočování. Samozřejmostí má být i udržování dostatečného odstupu mezi jedoucími auty. Nemá se tedy jednat o zcela stoprocentního autopilota, nýbrž o jistého pomocníka v „jednodušších“ dopravních podmínkách.

Aby systém Highway Teammate spolehlivě fungoval, bude využívat technologii umělé inteligenci, díky které se vůz bude postupně ztotožňovat se samotným řidičem, a takzvané big data s přístupem k relevantním informacím o cestách, stavu dopravy a tak podobně.

Řada údajů je o LS+, který se přidá po bok samořídích vozů od Tesly, BMW, Audi, Nissanu a mnoha dalších, zatím nezveřejněných. Neví se například, jaký typ senzorů a kamer bude používat nebo jaká bude prodejní cena. Jelikož se jedná o žhavou novinku a navíc koncept, jsou tyto neznámé naprosto opodstatněné.

Foto: Lexus International