Americká vláda schvaluje využití samořídících automobilů v reálném provozu
, /

Americká vláda schvaluje využití samořídících automobilů v reálném provozu

Americká vláda schvaluje využití samořídících automobilů v reálném provozu

Senát Spojených států amerických by měl v několika příštích dnech, konkrétně 4. října, na stůl dostat návrh legislativy, která by mohla pomoci ke kompletní zmeně dopravy na západním trhu a později i jinde. Ve schvalovacím procesu je totiž změna, která by měla automobilkám umožnit vyslání prvních zcela autonomních vozů do reálného provozu.

Automobilky budou moci v ulicích testovat zpočátku maximálně 25 tisíc automobilů, pokud se technologie osvědčí, číslo se zvedne na čtyřnásobek. Vláda nebude nadále regulovat vydávání povolení na každé jednotlivé auto, i přesto ale bude stále vyžadovat kompletní reporty z provozu.

Bývalý zaměstnanec Product Huntu spouští nový seed fond, ve kterém mají peníze Gates, Bezos nebo Zuckerberg

Erik Torenberg, vůbec první (a nyní již bývalý) zaměstnanec oblíbené platformy Product Hunt Ryana Hoovera, se...

Senátor Gary Peters k tomu pro server TheHill.com dodal:

„Konec konců, očekáváme, že budou samořídící technologie zachraňovat životy, zlepšovat mobilitu lidí s postiženími a také vytvářet nové pracovní příležitosti.“

Nejdále je v tomto ohledu Tesla, která může samořídící technologie ve svých elektromobilech aktivovat na dálku, jelikož jsou jí již auta vybavena – přesněji tedy ta, pro která byl zakoupen autonomní balíček. Ve výsledku jde tak obecně o zásadní krok kupředu, kterým se ukáže, zda má tato technologie budoucnost či nikoliv.

Foto: Tesla