Taxify může znovu jezdit po Praze, městský soud zrušil předběžné opatření na zákaz provozu
, /

Taxify může znovu jezdit po Praze, městský soud zrušil předběžné opatření na zákaz provozu

Taxify může znovu jezdit po Praze, městský soud zrušil předběžné opatření na zákaz provozu

Situace, kdy se společnost Taxify, estonská alternativa k Uberu, Liftagu a tradičním taxi službám, v červenci odvolala proti květnovému předběžnému opatření nařizující zákaz provozování jejich služeb na území Prahy, nyní nabírá nový směr. Ten je pozitivní právě pro přepravní aplikaci.

Městský soud v Praze zmíněné předběžné opatření z května letošního roku, které se k němu dostalo minulý týden od Vrchního soudu, zamítl a zároveň tak dal zelenou všem řidičům pod hlavičkou této estonské společnosti. Protistrana se k tomuto rozhodnutí však může ještě odvolat.

Robert Vojáček po sporech s majoritním investorem rezignuje na pozici CEO LidskaSila.cz

Jeden z nadějných českých startupů, jehož valuace se začala dostávat k nižším stovkám milionů korun, je v...

Klíčová pasáž z rozhodnutí pražského městského soudu zní následovně:

Účelem předběžného opatření je řešit jednání či situaci nastalou “krátce” před podáním návrhu na nařízení předběžného opatření, nikoli jednání či situaci trvající měsíce, ba dokonce léta. Má-li být předběžné opatření nařízeno, musí být potřeba zatímní úpravy právních poměrů účastníků prokázána. Soud na základě předložených důkazů žalovaného dospěl k závěru, že provozuje-li žalovaný přepravu osob prostřednictvím své aplikace, i neprofesionálními řidiči nejpozději od podzimu roku 2016, a řízení o návrhu na nařízení předběžného opatření bylo zahájeno až dne 23. května 2017, není dána naléhavost potřeby dočasné úpravy vztahů mezi účastníky.

K celé záležitosti se vyjádřil i Roman Sysel, šéf Taxify v České republice, a to způsobem, že je „rád za vítězství spravedlnosti namísto účelových argumentů majitelů klasických taxi dispečinků“.

Foto: Taxify