Čína začíná s regulací kryptoměn, zakazuje výběr financí prostřednictvím ICO
, /

Čína začíná s regulací kryptoměn, zakazuje výběr financí prostřednictvím ICO

Čína začíná s regulací kryptoměn, zakazuje výběr financí prostřednictvím ICO

Čína je známá nejen pro svoji nezaměnitelnou kulturu a různorodost, ale také pro jeden z největších finančních trhů na světě – s tím souvisí fakt, že jakákoliv změna na čínském trhu může zahýbat celým ekosystémem a ovlivnit tak ceny nemovitostí, akcií, ale i kryptoměn. A právě to je teď v Číně tématem číslo jedna, centrální čínská banka a několik dalších vládních institucí totiž vydalo zákaz výběru peněz prostřednictvím tzv. ICO, tedy úvodní nabídky nových virtuálních měn.

ICO je oblíbený prostředek nově vznikajících startupů, kdy mohou obejít klasické investory a komplikace a vybrat často velmi vysoké částky, a to od anynomních zdrojů. To sebou nese samozřejmě jak výhody, tak i rizika, jako třeba praní špinavých peněz či spojení s podvody a zločinem. Toho si je Čína vědoma a proto chce až do odvolání tento způsob financování zakázat.

YouTube mění své logo a představuje spoustu dalších vylepšení pro mobilní aplikaci

Není tomu tak dávno, co YouTube prošel velkou změnou designu na desktopu, která uživatelům umožňuje nově mimo...

Zároveň apeluje na to, že by kdokoliv, kdo dokončil podobný výběr financí, měl celou vybranou částku vrátit zpět původním investorům. Informace o nich by měly čínské organizace získat prostřednictvím přibližně 60 platforem, které umožňovaly výběr financí za pomocí ICO. Jen za tenhle rok podobné projekty po celém světě vybraly takřka 1 miliardu dolarů, z toho téměř třetina patří Číně, informuje server Caixin.

Podobná opatření chystají i Spojené státy nebo Singapur, všechny země se pak dovolávají zvýšené regulace, z logiky věci chtějí mít nad podobnými virtuálními prostředky větší kontrolu, což se samozřejmě nelíbí druhé straně. Novinky nyní navíc zahýbaly i cenou dvou nejhodnotnějších měn, Bitcoinu a Ethereum, s až 12% poklesem.

Foto: Duncan Rawlinson / Flickr