České startupové studio TopMonks získává investici 35 milionů Kč od Reflex Capital Ondřeje Fryce
, /

České startupové studio TopMonks získává investici 35 milionů Kč od Reflex Capital Ondřeje Fryce

České startupové studio TopMonks získává investici 35 milionů Kč od Reflex Capital Ondřeje Fryce

České technologické studio TopMonks, které se kromě zakázkového vývoje aplikací věnuje i vývoji kompletních technických řešení pro začínající startupy, pro které pracuje výměnou za podíl, není na CzechCrunchi žádným nováčkem. Ostatně například jednoho ze zakladatelů, Jiřího Fabiána jsme vám nedávno představili v našem vyčerpávajícím rozhovoru, kde jsme se věnovali aktivitám jeho společnosti, specifickému stylu řízení projektů a také novinkám, které v TopMonks chystají.

Zakladatel TopMonks, PurposeFly a organizátor Wisephory Jiří Fabián: řídíme se heslem pořád se uč a pořád někoho uč

Jiří Fabián je sice člověk, který vystudoval ČVUT a prodal jednu ze svých firem (JetMinds) za desítky milionů...

Firma, která v minulosti vytvořila aplikace pro projekty Price f(X), PurposeFly, Techloop.io, GoRealEurope nebo 2pocket nyní ohlašuje další z nich a to hned v podobě investice ve výši 35 milionů Kč, kterou získává od českého investičního fondu Reflex Capital. Ten provozuje původní zakladatel eshopu MALL.cz, Ondřej Fryc.

“Investice od Reflexu nám pomůže financovat tuto naši ‚startupovou‘ větev,” říká zakladatel TopMonks Jiří Fabián, a dodává: “Špičkoví vývojáři potřebují pracovat na špičkových projektech. Vedle práce pro velké klienty je to právě i technologická exekuce startupů výměnou za podíl. Jelikož se ovšem jedná o velmi riskantní koníček, potřebujeme na to finanční zázemí. Ondřej Fryc a jeho parta z Reflex Capital za sebou mají pár úspěšných zářezů a k tomu moc pěkné portfolio zainvestovaných startupů. Moc se na tu symbiózu těším, máme chuť společně vytvořit top startup inkubátor ve střední Evropě.”

Zakladatel a generální partner fondu Reflex Capital, Ondřej Fryc k investici, která by měla posloužit právě k financování již zmíněného vývoje pro startupy, dodává…

Jirka Fabián je skvělý podnikatel a má cit pro věc. Je to právě kvalita ‚jeho‘ startupů a kvalita jeho týmu, která nás přesvědčila k investici při takto vysoké valuaci,“