Volkswagen oživuje svůj kultovní americký mikrobus, který bude nově pohánět elektřina
, /

Volkswagen oživuje svůj kultovní americký mikrobus, který bude nově pohánět elektřina

Volkswagen oživuje svůj kultovní americký mikrobus, který bude nově pohánět elektřina

Začátkem letošního roku představil německý automobilový koncern Volkswagen během autosalonu Detroit Auto Show nový koncept mikrobusu, který byl v 50. až 80. letech ikonou především kalifornského pobřeží. Příliš lidí však nevěřilo, že by se mikrobus pod označením I.D. BUZZ, jenž měl projít modernějším redesignem včetně elektrického pohonu, dostal skutečně do výroby. Opak se nicméně stává pravdou.

Volkswagen ve své tiskové zprávě oznámil, že se renovovaný mikrobus začne opravdu vyrábět a očekává, že k zákazníkům by se měl dostat přibližně za pět let, respektive v roce 2022. Zatím není známa ani cena, ani název, nicméně lze předpokládat, že zůstane označení I.D. BUZZ, minimálně proto, že I.D. značí elektrické vozy této automobilky.

LEO Express odkoupil zkrachovalý startup Locomore a jednoduše tak vstupuje na německé železnice

Český železniční a autobusový dopravce Leo Express podnikatele Leoše Novotného si připisuje do svého portfolia na...

„Jsme nadšeni z toho, že se naše mateřská společnost rozhodla k produkci I.D. BUZZ. Vozidlo tvoří perfektní rovnováhu mezi emocemi, využitím a udržitelností vývoje, což mimo jiné ukazuje naše technologické schopnosti. Vyšší sedadla, velký nákladní prostor, všestrannost a pohon na všechna kola zároveň s atraktivním designem je to, co naši zákazníci chtějí. Navíc je to skvělá volba pro americký život s nulovými emisemi,“ komentuje Hinrich J. Woebcken, CEO Volkswagenu pro Severní Ameriku.

Reinkarnace tohoto vozidla by měla přinést více prostoru pro cestující, což bude zapříčiněno umístěním veškerých baterií pod podlahu, a především nostalgické vzpomínky na éru hippies a typickou kalifornskou svobodu. Detailnější pohled přinášejí následující fotografie:

Foto: Volkswagen US Media Site