Tento nástroj vám řekne, za kolik byste měli v jaké lokalitě pronajímat svůj byt na Airbnb

Tento nástroj vám řekne, za kolik byste měli v jaké lokalitě pronajímat svůj byt na Airbnb

, /
Tento nástroj vám řekne, za kolik byste měli v jaké lokalitě pronajímat svůj byt na Airbnb

Po tom, co internet naplno zasáhly komunitní startupy jako Airbnb či Uber se začaly na povrch dostávat i problémy spojené se zastaralou legislativou, v případě Uberu kvůli rozdílům jeho řidičů a klasických taxikářů, kterým začala služba vadit, a v případě Airbnb zase kvůli bezpečnosti a snižujícího se počtu bytů dostupných za rozumnou cenu běžným nájemníkům.

To ale ani jeden z miliardových startupů nezastavilo a dále usnadňují život jak svým uživatelům, tak těm, kteří přes podobné platformy vydělávají slušné peníze. Právě Airbnb je rájem všech, kteří se chtějí pustit do pronájmu nemovitostí, ale nechtějí řešit prověřování nájemců, složité smlouvy nebo další problémy – to vše totiž platforma, stejně jako samotné nabídky, řeší sama.

Apple by se měl do 18 měsíců stát první firmou s bilionovou tržní hodnotou

1. srpna ohlásil Apple výsledky za třetí kvartál letošního fiskálního roku, který se stal druhým...

Pokud jste ale na Airbnb jako majitelé noví, možná netušíte, za kolik vlastně svůj byt, dům nebo jen místnost v něm nabídnout. K tomu může pomoci nástroj Eliot & Me Estimator, jenž využívá umělou inteligenci na základě široké databáze, která bere v potaz nejen velikost bytu, nabízená lůžka či počet koupelen, ale především umístění na mapě s ohledem na dopravní dostupnost, možné parkování nebo poměr událostí, které se kolem místa dějí v průběhu roku.

Na základě toho pak nástroj určí průměrnou cenu za noc, za týden a poté i kompletní rozpis cen po jednotlivých měsících, kolem svátků nebo zásadních událostí v lokalitě, případně i podle počasí a turistické sezóny. Vše funguje na jakékoliv adrese, ať už v USA, Kanadě, Polsku nebo samozřejmě v České republice a na Slovensku.