Takto vypadají solární šindele od Tesly, které byly nainstalovány prvním zákazníkům
, /

Takto vypadají solární šindele od Tesly, které byly nainstalovány prvním zákazníkům

Takto vypadají solární šindele od Tesly, které byly nainstalovány prvním zákazníkům

Mimo to, že Tesla produkuje ikonické elektromobily a staví továrny Gigafactory pro výrobu baterií, operuje ještě v segmentu solárních střešních panelů pod označením Solar Roof. Ty byly světu představeny v říjnu minulého roku a veřejnost netrpělivě vyčkávala na situaci, kdy se koncept přenese do reálného světa. Čekání se nyní chýlí ke konci.

Tesla, jenž se pro tyto účely dříve spojila s firmou SolarCity, totiž začala s instalací solárně poháněných střešních šindelí u svých prvních „zákazníků“, kterými se stali Elon Musk (CEO) a JB Straudel (CTO). Na veřejnost se také dostaly vůbec první reálné fotografie, které ukazují detaily šindelí.

Google údajně v loňském roce nabídl za akvizici Snapchatu neuvěřitelných 30 miliard dolarů

Jedna z největších společností světa, Google, která absolutně dominuje na poli vyhledávání, má jeden menší...

Chtěl bych zdůraznit, že fotky neprošly žádnými úpravami. Skutečně takto vypadají. Bylo to jako ‚vyfoťte nějaké fotky svým telefonem a pošlete mi je‘. O tomto se tady bavíme. Žádné speciální osvětlení, žádné profesionální fotografické podmínky,“ říká Musk v dopisu pro investory.

Instalace tedy oficiálně započaly, prozatím však není jisté, kdy se těchto úprav dočkají i domy běžných zákazníků, respektive těch, kteří si je stihli za 1000 dolarů zarezervovat. První předobjednávková várka těchto šindelí byla spuštěna v květnu a zákazníci je s vidinou doručení ke konci tohoto roku ihned vykoupili. Ti, kteří je nestihli zarezervovat, si budou muset patrně počkat do roku 2018, kdy by se měly spustit další předobjednávky.

 

Musk nicméně zmínil, že proces vypouštění Solar Roof bude velice podobný tomu s auty – nejprve se začne pomalu a jakmile vzroste produkce a zjednoduší se instalace, přijde rychlejší růst. A stejně jako u nového elektromobilu Tesla Model 3, prvotní produkty dostali zaměstnanci firmy.

Foto: Press Kit | Tesla