Takto vypadá nový design Skypu, který je nyní v beta verzi dostupný na Windows a Mac OS

Takto vypadá nový design Skypu, který je nyní v beta verzi dostupný na Windows a Mac OS

, /
Takto vypadá nový design Skypu, který je nyní v beta verzi dostupný na Windows a Mac OS

Svého času velice oblíbená komunikační služba pod hlavičkou Microsoftu, Skype, nově přichází i na desktopové rozhraní v kabátku, který definovala mobilní verze letos v červnu. I když se nejedná o žádné překvapení, jelikož to bylo avizováno, tak teprve teď dostává širší veřejnost přístup pro zkoumání nových funkcionalit.

Nová generace aplikace Skype, která na počítače promítá některé funkce a vlastnosti redesignované mobilní varianty, zatím není připravena pro masové spuštění a je určena pouze pro testery na systémech Mac a „starších“ verzích Windows (uživatelům Windows 10 již byla zpřístupněna v červenci). Proto také označení Skype Preview.

SoundCloud po velkých problémech získává rekordní investici ve výši 169 milionů dolarů a mění CEO

Před zhruba měsícem jsme vás informovali o velkých problémech populární hudební platformy SoundCloud, která kvůli...

Samotný mluvčí Skypu v oficiálním vyjádření zmiňuje, že služba ještě nefunguje tak, jak by měla, a vyzývá testery, kteří si mohou obměněnou službu ihned stáhnout na základě členství v programu Skype Insider, k poskytování zpětné vazby.

Feedback by se měl vztahovat nejen na případné chyby, ale především na nové funkce, které služba s 300 miliony uživateli přináší. Například notifikační panel, ze kterého lze kontrovat označení (takzvané mentions) a emoji reakce na jednotlivé zprávy, nová mediální galerie pro pohodlnější vyhledávání zaslaných dokumentů, fotek a sdílených odkazů v konverzacích a renovované rozhraní pro skupinové videohovory. Naopak chybí Highlights, krátká kreativní videa se sedmidenní expirací.

Skype Preview je možné stahovat zde jako samostatnou aplikaci. Prozatím není dostupná jako součást Microsoft Storu pro Windows 10.

Foto: Skype Blogs