Škoda má nového šéfdesignéra. Jozefa Kabaně nahradí Oliver Stefani
, /

Škoda má nového šéfdesignéra. Jozefa Kabaně nahradí Oliver Stefani

Škoda má nového šéfdesignéra. Jozefa Kabaně nahradí Oliver Stefani

Je tomu přibližně 6 měsíců od doby, co jsme vás informovali o nečekaném odchodu slovenského designéra Jozefa Kabaně z postu šéfdesignéra automobilky Škoda. Kabaň, který se ve Škodovce podílel na designu modelů Škoda Octavia, Škoda Fabia, Škoda Superb nebo Škoda Kodiaq, se totiž rozhodl pro novou výzvu a zamířil do konkurenční automobilky BMW, kde na podzim tohoto roku oficiálně nastoupí.

Slovenský designér Jozef Kabaň se stává šéfdesignérem BMW

Těm z vás, kteří alespoň po oku sledují dění na automobilové scéně, zcela určitě není třeba jméno Jozef...

Škoda se tak po jeho odchodu snažila najít adekvátní náhradu a nyní po několika měsících se konečně zadařilo a to dle očekávaní přímo ve vlastním koncernu. Novým šéfdesignérem, jak informuje iDNES, se totiž stává třiapadesátiletý Němec Oliver Stefani (foto nahoře), který zatím strávil celou svoji kariéru právě ve Volkswagenu, kde v posledních 11 letech působil jako vedoucí designu exteriéru.

„S Oliverem Stefanim nyní zahajujeme další fázi rozvoje. Naše auta navrhne a povede do éry digitalizace a elektrifikace výroby vozů ještě emocionálněji,“ komentuje pro iDNES předseda představenstva Škody Bernhard Maier.

Absolvent studia designu v Braunschweigu a v Pasadeně v Kalifornii, který u Volkswagenu pracoval už od roku 1992, se v minulosti podílel například na vývoji automobilů Up!, Polo, Jetta, Tiguan, či současných generací modelů Golf nebo Passat, zároveň však ale také působil v Seatu nebo Audi. Nyní jeho rukou, která by se měla vydat dle expertů spíše směrem evoluce než revoluce, projde právě Škoda.

Do funkce pak Stefani oficiálně nastoupí 1. zaří.

foto: Škoda Auto