S tímto nástrojem si můžete zjistit, kolik byste vydělali na Bitcoinech při investici před lety

bitcoin_080217_mp

O nejhodnotnější kryptoměně současnosti, Bitcoin (BTC), se v poslední době začíná opět více mluvit. Může za to nejen její aktuální hodnota ve výši zhruba 2700 amerických dolarů za jeden Bitcoin, ale i diskuze o velké aktualizaci spojené se zrychlením a zlevněním transakcí v celé síti a rozdělení na dvě měny.

Jako reakci na celý tento hype se do popředí na serveru Product Hunt dostal zajímavý nástroj What If Bitcoin?, díky kterému můžete zjistit, kolik byste na Bitcoinech vydělali, kdybyste do nich v konkrétní době investovali.

reddit

Přečtěte si takéSociální síť Reddit získává 200 milionů dolarů a po letech plánuje kompletní změnu designu

Rozhraní celého nástroje je velice jednoduché a prakticky nabízí jen dvě možnosti: navolení potenciální investice a určení dne, měsíce a roku, kdy by se tato investice uskutečnila. Pokud by člověk například 1. ledna 2011 investoval 100 dolarů, návratnost by byla 933 233 procent, respektive zisk 933 233 dolarů. To je v přepočtu nějakých 20,5 milionů korun.

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě. To vše z historického srdce Moravy.