Muskův startup, který chce spojit lidský mozek s počítačem, získal na investicích již 27 milionů dolarů
, /

Muskův startup, který chce spojit lidský mozek s počítačem, získal na investicích již 27 milionů dolarů

Muskův startup, který chce spojit lidský mozek s počítačem, získal na investicích již 27 milionů dolarů

Koncem března na povrch vyplynula informace, že vizionář a podnikatel Elon Musk, hlava společností jako Tesla, SpaceX nebo The Boring Company, buduje další firmu. To následně sám potvrdil a Neuralink, jak je nová entita pro propojení lidského mozku s počítačem nazývána, se začíná vrývat do technologického světa. A kromě toho také začíná rozšiřovat své finanční zázemí.

Americká Komise pro burzu a cenné papíry (SEC) zveřejnila dokument pojednávající o aktuálním investičním kole, které se vztahuje na sanfranciský Neuralink. Startupu, v němž roli CEO zastává právě Elon Musk, se již podařilo vybrat okolo 27 milionů dolarů ze 100milionové hranice, jenž si vytyčil.

Coworkingový startup WeWork získává další ohromnou investici ve výši 3 miliard dolarů

Pro mnoho začínajících startupů, převážně pak na západě USA, je vlastní kancelář v počátcích velkým a...

Vzhledem k tomu, že samotný Musk ve svém tweetu zmínil, že „Neuralink nehledá investory“, lze předpokládat, že výraznou měrou toto kolo financuje právě on, případně spoluzakladatelé a další partneři. Oficiálního vyjádření se veřejnost zatím nedočkala.

Vize implementace mikropočítačů do mozku lidí

Primárním záměrem tohoto startupu je propojení člověka s počítačem, a to doslova. Podle startupu by měl být do lidského mozku implementován mikropočítač, pomocí kterého by bylo možné sledovat různé příznaky mozkových chorob, jako například chronické deprese nebo epilepsie. Neuralink, který úzce spolupracuje s Muskovou laboratoří pro vývoj umělé inteligenci OpenAI, se tedy zároveň snaží o vstup na pole medicíny.

V budoucnu se dá také očekávat, že správné nasazení těchto mikročipů by mohlo umožnit stahování a nahrávání myšlenek člověka ke komunikačním účelům s počítači.

Foto: TED Conference (Flickr)