Google údajně v loňském roce nabídl za akvizici Snapchatu neuvěřitelných 30 miliard dolarů
, /

Google údajně v loňském roce nabídl za akvizici Snapchatu neuvěřitelných 30 miliard dolarů

Google údajně v loňském roce nabídl za akvizici Snapchatu neuvěřitelných 30 miliard dolarů

Jedna z největších společností světa, Google, která absolutně dominuje na poli vyhledávání, má jeden menší problém, který ji trápí již mnoho let po mnoha akvizicích a nových projektech. Většina z nich totiž prozatím příliš neuspěla nebo stagnuje, ať už to byla vlastní sociální síť Google+, dlouhodobé ztráty v případě YouTube a nebo Nest, jenž během 3 let od původní akvizice za 3,2 miliard dolarů nezvládl vytyčené cíle.

Tak nebo tak, Google má díky svojí technologii a úspěších na mnoha jiných stranách, slušnou zásobu hotovosti, se kterou si během let koupil již mnoho firem, technologií a talentovaných zaměstnanců. O něco podobného se snažil i v případě Twitteru, jehož hodnota se v době spekulace o prodeji pohybovala mezi 20-30 miliardami dolarů – Google ovšem nakonec odstoupil.

Seznam.cz spustil pro iPhone své jízdní řády s integrací služby Mapy.cz

Pro rychlé a snadné zjištění aktuálních jízdních řádů je jedním z nejsilnějším hráčů IDOS, který...

V posledních dnech navíc vyšly na povrch další spekulace o tom, že se Google pokusil o nákup sociální sítě Snapchat, a to za úctyhodných 30 miliard dolarů, tedy více než 657,5 miliardy korun. Spoluzakladatel Snapchatu, Evan Spiegel, ovšem nabídku odmítl, stejně jako kdysi odmítl třímiliardovou nabídku Facebooku.

To bylo ještě v době, kdy byl Snapchat samostatnou firmou před IPO, nyní již spadá pod novou entitu s názvem Snap Inc. a obchoduje se veřejně na burze. V době, kdy IPO Snapchatu přišlo, měla firma hodnotu přibližně 25 miliard dolarů, během posledních 2 měsíců ale spadla na méně než polovinu. Spekulace o akvizici Googlem Snapchatu během včerejška ovšem pomohly o několik procent nahoru.

Dle serveru BusinessInsider Google podobné spekulace odmítá komentovat a Snapchat je naopak popírá.