Díky rozšířené realitě od Applu si můžete virtuálně prohlédnout například jídlo v restauraci
, /

Díky rozšířené realitě od Applu si můžete virtuálně prohlédnout například jídlo v restauraci

Díky rozšířené realitě od Applu si můžete virtuálně prohlédnout například jídlo v restauraci

Během červnové konference WWDC představil Apple v rámci operačního systému iOS 11 i balíček ARKit, respektive potřebné nástroje k tvorbě rozšířené reality. I když nejnovější mobilní platforma pro iPhony a iPady ještě není dostupná pro širší veřejnost, vývojáři k ní přístup mají a začínají s ARKitem postupně experimentovat.

Po internetu již kolují různá demo videa znázorňující možnosti a využití této technologie a nutno dodat, že některé z nich vypadají velmi dobře a mohou změnit způsob, jak svět vnímá dennodenní činnosti.

Připravovaný elektrický kamion od Tesly údajně ujede až 482 km na jedno nabití

Před pár týdny podnikatel Elon Musk prohlásil, že už v září tohoto roku by měla jeho společnost Tesla...

Patrně tím nejzajímavějším je video od firmy Kabaq, které demonstruje virtuální pokrm na talíři. To se může hodit zejména v situacích, kdy si zákazník plánuje objednat jídlo, ale přesně neví, co od něj po vizuální stránce očekávat.

Zajímavé využití našel například i vývojář Fabin Rasheed, kde používá iPad Pro společně se stylusem Apple Pencil k malování a „vytesávání“ animovaného obličeje. Celý proces probíhá v aplikaci MakerStudiu, kterou mimo jiné pro tyto účel navrhl.

Rozšířená realita je spojována i s herním průmyslem, což svým způsobem dokazuje i nadcházející hra ARZombi. Autor zde využívá ARKit k tomu, aby skutečný obývací pokoj obsadil virtuálními zombies, které bude muset hráč zlikvidovat.

Na své si přijdou i milovníci zvířat, kteří díky ARKitu mohou do reálného světa dosadit virtuální domácí mazlíčky. Jedním z těchto projektů je například RoVR, jenž se snaží uspět skrze kampaň na crowdfundingové platformě Kickstarter.

Foto: Reprofoto (YouTube)