Coworkingový startup WeWork získává další ohromnou investici ve výši 3 miliard dolarů
, /

Coworkingový startup WeWork získává další ohromnou investici ve výši 3 miliard dolarů

Coworkingový startup WeWork získává další ohromnou investici ve výši 3 miliard dolarů

Pro mnoho začínajících startupů, převážně pak na západě USA, je vlastní kancelář v počátcích velkým a drahým luxusem – nejen, že za prostor zaplatí spoustu peněz, ale navíc se musí uvázat na několik let dopředu, což je pro rychle rostoucí týmy problém. Jakmile dojde místo, je jedinou další možností nabídnutí prostoru dalšímu nájemníkovi, což může i nemusí být výhodné.

Startupy si tak zvykly na práci v coworkingových centrech, kde mohou získat buď vlastní stůl v otevřeném prostoru, který se hodí pro jednoho nebo dva spolupracovníky a nebo i menší uzavřenou kancelář. Velkou výhodou je pak možnost přesunu do větší / menší kanceláře podle potřeby, bez nějakých penalizací. I proto se pravděpodobně tak skvěle daří newyorkskému startupu WeWork.

Hollywood projednává s Applem možnost streamování filmů jen pár týdnů po premiéře v kině

Americký filmový průmysl by mohl v následujících měsících zažít poměrně velkou změnu, která by na jedné...

Ten má své kanceláře rozprostřené již v 160 lokacích v 16 zemích, kde jeho služby využívá na 150 tisíc členů. V poslední době začal WeWork masivně expandovat v Číně, Japonsku a jihovýchodní Asii, na což získává další investici od čínského gigantu SoftBank a jeho fondu Vision Fund, konkrétně ve výši 3 miliard dolarů, které se připojují k již nedávno získaným 1,4 miliardám, což posunuje valuaci startupu na něco mezi 17 až 20 miliardami dolarů.

Celkově tak WeWork na investicích získal již přes 8 miliard dolarů, které slouží především pro rekonstrukci a vybavení dalších kanceláří a předplacení pronájmu prostor. Po zásadní finanční podpoře ze strany SoftBanku se navíc z investiční společnosti do představenstva startupu dostávají Ronald D. Fisher a Mark Schwartz, kteří pomohou firmu posunout na další úroveň.