Český startup Render Legion tvořící grafický software se prodal za stovky milionů korun
, /

Český startup Render Legion tvořící grafický software se prodal za stovky milionů korun

Český startup Render Legion tvořící grafický software se prodal za stovky milionů korun

Jsou to již více než 2 roky od doby, kdy jsme poprvé informovali o projektu Corona Renderer, který spadá pod hlavičku české společnosti Render Legion a který jakožto plugin umožňuje kvalitní vykreslování (rendering) 3D modelů za pomoci pokročilé technologie, kombinující nastavení pro světla a stíny v renderované scéně.

Vše začalo zhruba před 3,5 lety, kdy si trojice Ondřej Karlík, Jaroslav Křivánek a Adam Hotový řekla, že se pustí do vlastního nástroje, který může 3D grafikům nejen značně usnadit práci, ale především přinést lepší výsledky. Vývoj prvotního produktu trval přibližně rok a jen po prvním měsíci od vypuštění už dokázal vygenerovat přes 1,5 milionu korun v tržbách.

Gates, Branson a řada dalších investovali miliony dolarů do startupu, který vyvíjí „umělé maso“

Na vegetariánství, případně veganství, jakožto způsob stravování a životní styl, jsou vesměs smíšené...

Pražská firma nyní ovšem ohlásila další zásadní novinku, kterou nikdo z komunity nečekal – spojuje se totiž s původem bulharskou skupinou Chaos Group, která získává v Render Legion 100% podíl za několik set milionů korun. To vše se podařilo brněnské společnosti bez jakýchkoliv předchozích investic třetích stran, i přestože zájem investorů přišel několikrát.

Produkt jako takový by měl po akvizici fungovat samostatně dále, týmy se ovšem spojí a dále budou pracovat pod jednou střechou. Chaos Group funguje již přes 20 let a český Render Legion začal jejich vlastní software s názvem V-Ray dotahovat z pozice dvojky na trhu, což byla jen další předzvěst toho, že je lepší se spojit, než si nákladně konkurovat.

„Hledali jsme strategického partnera, který by nám pomohl růst a sdílel naše hodnoty. Zkušenosti, znalosti a komerční zdroje Chaos Group nám umožní dosáhnout našich ambiciózních cílů“ řekl Ondřej Karlík, spoluzakladatel Render Legion a dodal „Corona i naše další projekty se budou dále rozvíjet, teď s ještě větším nasazením.“

Za CzechCrunch momentálně s Render Legion připravujeme rozsáhlý rozhovor, ve kterém se mimo jiné dozvíte, jaké je to budovat stamilionový produkt takřka „z pokojíčku“, s jakými problémy se na cestě potýkali a jaké jsou další plány s vývojem.