Apple by se měl do 18 měsíců stát první firmou s bilionovou tržní hodnotou
, /

Apple by se měl do 18 měsíců stát první firmou s bilionovou tržní hodnotou

Apple by se měl do 18 měsíců stát první firmou s bilionovou tržní hodnotou

1. srpna ohlásil Apple výsledky za třetí kvartál letošního fiskálního roku, který se stal druhým nejúspěšnějším v historii, a opět vyvrátil řadu spekulací. Rostl na všech produktových frontách, když prodal 41 milionů iPhonů, 11,4 milionů iPadů a 4,3 milionů Maců a dosáhl příjmů 45,5 miliard dolarů. Od tohoto úspěchu se pochopitelně odvíjí i cena akcií a tržní hodnota, která by brzy měla překonat zásadní milník.

Tržní hodnota kalifornského technologického giganta se nyní pohybuje okolo 809 miliard dolarů s tím, že cena za akcii je na přibližné hranici 156 dolarů. S ohledem na tato čísla a nečekaně úspěšný Q3 2017 se analytici ze společnosti Royal Bank of Canada (RBC) domnívají, že maximálně do dvou let bude Apple první firmou s bilionovou hodnotou.

Netflix je v dluhu přes 20 miliard dolarů

Jedna ze světově nejrozšířenějších služeb pro streamování filmů a seriálů, americký Netflix, se za dobu své...

Konkrétně analytik Amit Daryanani věří, že v rozmezí následujících 12 až 18 měsíců Apple tuto hodnotu překoná. Dodává, že v příštím roce v tomto období bude firma Tima Cooka s tržní kapitalizací na hranici 917 miliard dolarů.

Myslíme si, že se Apple stane vůbec první společností, která dosáhne tržní hodnoty jednoho bilionu dolarů. Apple by měl udržet tendenci růst do a potenciálně i po představení nového iPhonu,“ říká Daryanani, jehož vyjádření přinesl server CNBC.

RBC mimo jiné uvádí, jaké klíčové věci by mohly být katalyzátory pro další růst akcií: nad očekávání vyšší hrubé marže, růst v Číně, investice do autonomních systémů a obrovské množství peněz (zhruba 262 miliard dolarů), kterými Apple disponuje.

Foto: Apple Newsroom