Populární platforma na tvorbu webů Wix umožní vytvářet složité aplikace bez znalosti kódu

Populární platforma na tvorbu webů Wix umožní vytvářet složité aplikace bez znalosti kódu

, /
Populární platforma na tvorbu webů Wix umožní vytvářet složité aplikace bez znalosti kódu

Nástrojů, které umožňují vytváření celých webových prezentací, stejně jako eshopů, je v dnešní době nespočet – od sebe se liší jak funkcemi, tak designem a možnostmi, které má uživatel pro nastavení a další správu. Žádné z těchto služeb ovšem nenabízejí tvorbu pokročilých webových aplikací, jenž by fungovaly přesně tak, jak mají uživatelé namyšleno.

Na tento problém už se mnoho let soustředí v roce 2006 založená společnost Wix, jenž umožňuje bezplatné vytváření webových stránek z předpřipravených šablon. Mezi jejich poslední novinky se zařadila služba Wix Code, která bez jakékoliv znalosti programování dokáže jen za pomocí podrobného nastavení a tzv. „drag & drop“ vytvořit složitější webové aplikace.

Mall.cz spouští ve spolupráci se startupem DoDo dodatečné expresní doručení

E-commerce společnost Mall.cz, která je s firmou Alza.cz na českém trhu jednou z nejsilnějších, obohacuje své...

A nezáleží, zda to bude vyhledávač hotelů či letenek, rezervační systém pro kosmetický salon nebo autoservis, který bude mít svůj systém rezervace termínů napojený na výběr ze seznamu aut. Databázi si lze vytvořit svoji nebo propojit s API jiné služby, stejně jako je možné na platformě vytvářet pokročilé animace či sbírat data uživatelů přes vlastní formuláře.

To vše hostované v cloudu s takřka „neomezeným“ prostorem. Wix Code může být skvělým pomocníkem pro tvorbu tzv. MVP, tedy pro rychlou validaci nápadů, bez toho, aby s nimi člověk musel strávit desítky hodin. Služba je momentálně v betaverzi, do které se lze přihlásit vyplněním dotazníku. Bližší podrobnosti o oficiálním spuštění nebo cenách prozatím nejsou.