Apple ukončuje prodej iPodů nano a shuffle
, /

Apple ukončuje prodej iPodů nano a shuffle

Apple ukončuje prodej iPodů nano a shuffle

Od konce legendárního iPodu classic, který byl přímým nástupcem původního iPodu, již uplynuly tři roky a i v této době se veřejnost začala ptát, jak to bude se zbytkem portfolia těchto přenosných audiovizuálních přehrávačů. Přeci jen byl v této době iPhone v plném oběhu a téměř ve všem iPody nahrazoval. Lidé je zkrátka nechtěli, což si pochopitelně uvědomoval i Apple. A uvědomuje nadále.

Cupertinská společnost ze svého internetového obchodu mlčky odstranila modely nano a shuffle a serveru 9to5Mac potvrdila, že je bude postupně stahovat i z kamenných poboček.

Adobe ohlásilo, že do tří let přestane podporovat Flash

Není snad nikdo, kdo by se nesetkal se situací, kdy jej webová stránka upozorňovala na povolení či instalaci...

Toto ukončení jedné velice úspěšné éry se však (zatím) netýká iPodů touch. Ty v nabídce zůstaly, nicméně pouze v kapacitách 32 a 128 GB za zlevněné ceny (6 090 Kč, respektive 9 190 Kč).

Zcela logické vyústění

Každý, kdo alespoň jedním okem sleduje dění na jablečné scéně, musel tušit, že toto nevyhnutelně přijde. Prodeje iPodů upadaly, společnost se na ně přestala tolik soustředit a dávala přednost důležitějším a ziskovějším produktům. Konec naznačoval i krok týkající se odstranění samostatné webové sekce „iPod“ z roku 2015 a její přesunutí pod „Music“. Zkrátka je jen otázkou času, kdy sbohem dá i poslední přeživší z rodiny produktů, které z Applu udělaly tak úspěšnou společnost.

Foto: Flickr / Marc Buehler, Apple