24letý Čech vytvořil neoficiální trailer pro World of Warcraft, který se stal hitem na Youtube
, /

24letý Čech vytvořil neoficiální trailer pro World of Warcraft, který se stal hitem na Youtube

24letý Čech vytvořil neoficiální trailer pro World of Warcraft, který se stal hitem na Youtube

I po zhruba 14 letech fungování se online hra World of Wacraft od amerického herního giganta Blizzard, drží na předních příčkách herní popularity, což potvrzují miliony hráčů po celém světě a také aktivní fanouškovská komunita, která se sama za sebe snaží WoW všemožně propagovat a zlepšovat.

Čas od času tak v amatérských podmínkách vznikne něco, za co by se nemusel stydět ani samotný profesionální tým Blizzardu se stamilionovými rozpočty. Tak jako v případě youtube videa Naxxramas Trailer 2017, které oslavuje úplné začátky World of Warcraft a takzvanou původní verzi Vanilla, která bývá mezi dlouhodobými hráči považována za stále nejlepší variantu hry vůbec.

Lubo Smid z STRV: Na českém trhu jsme se stali známými, je potřeba to zopakovat v USA

STRV – tato čtveřice písmen je už dnes na české technologické scéně neznámá jen málokomu. Původně pražské...

Video samotné má na svědomí 24letý Čech Radim Zeifart (mimo jiné bratr jednoho ze spoluzakladatelů českého vývojářského studia STRV, Pavla Zeifarta), který ho po zhruba půlročním vývoji v programech Cinema4D, Adobe After Effects a Sony Vegas umístil na Youtube.

Video následně uhranulo fanouškovskou komunitou po celém světě a během pouhých 3 dnů nasbíralo už přes 629 tisíc zhlédnutí a tisíce komentářů, ve kterých se většina komentujících shoduje, že Zeifartovi se podařilo vytvořit kvalitativně stejné, ne-li lepší video než samotné společnosti Blizzard.

“Zaměstnáním jsem tvůrce videí a animací pro reklamní účely. Produktový design, animované showreely a různé virtuální postavičky, které mluví o skvělé chuti nových cereálií. Jakmile je pracovní den u konce, tak využívám tyto znalosti k tvorbě herního obsahu, což jsou v tém případě neoficiální trailery na World of Warcraft”, řekl pro CzechCrunch Radim Zeifart

Zeifart jinak potvrzuje, že je se zástupci Blizzardu už delší dobu v kontaktu, ale k žádné konkrétní spolupráci se zatím neschyluje.