Elon Musk potvrdil, že Tesla už příští měsíc doručí první Model 3
, /

Elon Musk potvrdil, že Tesla už příští měsíc doručí první Model 3

Elon Musk potvrdil, že Tesla už příští měsíc doručí první Model 3

O chystaný a prozatím nejlevnější model aktuálně technologicky nejvyspělejšího elektromobilu, Tesla, s označením Model 3, je dle samotné společnosti enormní zájem – za první rok si totiž vůz rezervovalo složením zálohy více než 373 tisíc zájemců, díky kterým Tesla získala na produkci vozu přes 370 milionů dolarů a sám Elon Musk slíbil, že se prvních vozů dočkáme již v průběhu července.

Vzhledem k posledním novinkám, které se týkaly rozšíření řady modelů o pick-up nebo nákladní automobil a také kompletně vyčerpaným produkčním kapacitám sesterské společnosti SolarCity a jejích solárních šindelí, se neočekávalo, že by se měl termín stihnout. Musk ovšem potvrdil, že již příští měsíc opravdu z výrobní linky vyjede první vůz, který zamíří k zákazníkovi a do konce roku by se měla Tesla dostat na výrobní kapacitu 5000 vozů týdně.

České herní vývojářské studio Dreadlocks kupuje konkurenční Silicon Jelly

Mezi pražskými vývojářskými studii, které se zaměřují na hry, se uskutečnily zásadní změny. Před 6...

Ve stejnou dobu bude na oficiálním webu k dispozici i konfigurátor, podobně jako v případě Modelu S nebo X – možnosti u Modelu 3 budou ovšem značně limitované a podle všeho bude možné střídat především barvu, vzhled kol a základní dodatečnou výbavu. Důvodem pro to je fakt, že při startu Modelu X se Tesla zdržela v produkci právě plněním přání zákazníků a nestíhala termíny.

Postupem času by se měla nabídka výbavy a změny vzhledu vozu rozšiřovat. Tak jako tak, pokud jste si ovšem svůj Model 3 dosud neobjednali, nemusíte s ním po nové tisícidolarové rezervaci počítat pravděpodobně až do konce příštího roku. Zároveň bylo na meetingu, jehož součástí byl i server TechCrunch, řečeno, že Tesla udělala s aktuálním Modelem X chybu a že se chce zaměřit na opravdové SUV, které by mělo přijít s nastupujícím Modelem Y – ten se objeví za 2 roky.

Foto: Tesla