Český startup GAMEE pořádá druhý ročník herní konference GameeCon
, /

Český startup GAMEE pořádá druhý ročník herní konference GameeCon

Český startup GAMEE pořádá druhý ročník herní konference GameeCon

Pod hlavičkou Google Developers Group, respektive komunitní organizace GUG.cz, a českého startupu GAMEE, který tvoří stejnojmennou herní sociální platformu, bude v Praze poslední červnová sobota patřit konferenci GameeCon. Ta v rámci svého druhého ročníku sezve dohromady komunitu herních vývojářů i nadšenců do mobilních a počítačových her, letos se však zaměří především na vývoj v HTML5 a JavaScript.

Hlavním bodem programu bude podle organizátorů přednáška britského youtubera Marka Browna, jehož populární kanál Game Maker’s Toolkit, se zaměřuje na analýzu herního designu a kritiku her. Sám je totiž herním novinářem na volné noze a přispívá do publikací jako Wired, Edge nebo Eurogamer. Ještě před ním se návštěvníci se mohou těšit na keynote CEO GAMEE Boženy Řežábové.

Jan Částek z GAMEE: Potřebujeme zvětšit naši komunitu hráčů, ovlivnit jich můžeme až miliardu

Jedním z nejúspěšnějších současných českých startupů je GAMEE, herní platforma, která nedávno získala...

I další řečníky je však nemožno pominout. Za Google Developer Experty přijde s diváky pohovořit Jana Moudrá, exkurzi do světa VR/AR zprostředkuje Josef Večerník a se svou dávkou zkušeností vystoupí i vývojář Ján Ilavský, který má na svědomí mimo jiné i Applem oceněnou hru Chameleon Run. V rámci doprovodného programu nebude chybět ani možnost zahrát si nejslavnější arkádové tituly minulého století, live battle v rámci GAMEE, či vývojářská soutěž, jehož výherce se bude moci těšit na výlet s elektromobilem Tesla.

GameeCon odstartuje v sobotu 24. 6. v 10:30 v prostorách MSD IT Global Innovation Center (Na Valentince 5, Praha 5), jehož nové prostory v budově 5 se při této příležitosti také poprvé otevřou veřejnosti. Vstup je zdarma, nutná je však registrace předem. Organizátoři očekávají účast přibližně dvou stovek lidí, i CzechCrunch se řadí mezi partnery akce.

Foto: GAMEE