Brněnské Kiwi.com chystá Travel Hackathon s výhrami v hodnotě přes 100 tisíc korun

I letos pokračuje český letenkový startup Kiwi.com naplno s hackathon akcemi, které mají za cíl nejen vylepšit jejich vlastní software, ale zároveň přilákat množství potencionálních zájemců o práci. Poslední veřejný hackathon, jehož vítěžný tým nyní pracuje v Praze na tvorbě chatbota pro Kiwi.com, se naposledy uskutečnil na podzim minulého roku.

Začátkem března proběhla mimo jiné soutěž Travelling Salesman Challenge, kde se 800 účastníků v týmech snažilo přijít s nejlepším řešením problému obchodního cestujícího za použití reálných leteckých dat. Vítězný tým po vyhlášení výsledků obdržel poukaz na cestu kolem světa.

pokemongo_feat-1500×844

Přečtěte si takéTvůrci Pokémon Go vydělali díky sponzorům stovky milionů dolarů a chystají novou hru

Nyní Kiwi.com otevírá přihlášky do již třetího 24hodinového Travel Hackathonu, který se poprvé uskuteční v Praze, v prostorách pražské „Pracovny“ z 23 na 24. června a který je dostupný jak pro jednotlivce, tak pro celé týmy. Všichni zúčastnění budou mít k dispozici takřka neomezené technické prostředky – kredity na služby AWS a GraphQL pro pohodlné získání dat z Kiwi.com.

kiwi-office-brno-m-2

Prostory brněnské kanceláře Kiwi.com

Foto: Kiwi.com

Mezi mentory na místě, kteří poradí, se objeví například datový analytik a developer z Kiwi.com, Ondřej Veselý, Cloud Solutions Architect v Amazon Web Services, Vladimír Simek a spousta dalších. Pro absolutního výherce je připraveno 2500 eur, druhé místo 1000 eur a třetí místo 500 eur ve voucherech pro využití na Kiwi.com.

Jednotlivci i celé týmy

Týmy se musí skládat ze dvou až pěti členů a do různých týmů se mohou připojit i jednotlivci, kteří nemají již předem nikoho k sobě. Startup nedávno otevřel nové kanceláře v Barceloně, a také v Česku, konkrétně v Praze, kde chce Kiwi.com vybudovat tým pro vývoj komplexního systému podpory na bázi umělé inteligence.

Na akci se lze hlásit až do 19. června prostřednictvím formuláře na webu.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.