Opera vydala inovativní webový prohlížeč, který nabízí přímé propojení s messengery

Opera vydala inovativní webový prohlížeč, který nabízí přímé propojení s messengery

, /
Opera vydala inovativní webový prohlížeč, který nabízí přímé propojení s messengery

I když mezi nejpoužívanějšími webovými prohlížeči vedle Google Chrome, Firefoxu nebo Safari hraje Opera poslední housle spolu s Internet Explorerem, je nutno přiznat, že se norská společnost snaží posunovat neustále kupředu. Jen v minulém roce představila nativní blokování reklam nebo bezplatné VPN, přímo integrované do prohlížeče.

Teď se Opera ukázala s novou verzí svého browseru s poetickým názvem Reborn. Hlavní snahou firmy je inovace starých zvyklostí – integrací messengeru přímo do okna prohlížeče, tak, že při práci nebo běžném prohlížení webu není nutné přepínat mezi dalšími programy. Momentálně je k dispozici Facebook Messenger, Telegram nebo WhatsApp.

Investiční skupina Miton spustila nový projekt, který nabízí přehled operativních leasingů

Po nedávno spuštěném carsharingu Smilecar z rukou Leo Expressu, další služby na sdílení aut HoppyGo od...

Přepínat se je možné za pomocí ikon v levé části prohlížeče, případně klávesovou zkratkou. Kromě jednoduchého, plochého designu, je celé rozhraní možné měnit mezi světlou a tmavou verzí, případně mu nastavit jedno z mnoha barevných pozadí.

Bezpečnost na prvním místě

Opera se zaměřila i na bezpečnost – nově varuje při přechodu na nezabezpečenou stránku bez šifrování HTTPS, v případě, že se na ní mají zadávat citlivé údaje, jako číslo kreditní karty nebo heslo. Změnou prošlo i GPU, které vylepšuje dekódování videa, což ve výsledku znamená nižší využití baterie i při vyšší kvalitě videa a počtu snímků za sekundu.

Stahovat pro Mac je možné zde, pro Windows zde.