Nový český startup Meatspace spouští platformu pro krátkodobý pronájem komerčních prostor
, /

Nový český startup Meatspace spouští platformu pro krátkodobý pronájem komerčních prostor

Nový český startup Meatspace spouští platformu pro krátkodobý pronájem komerčních prostor

Při pořádání společenských akcí, ať už soukromých nebo veřejných, bývá často problém s výběrem vhodné lokality. Existuje totiž jen malé množství míst, které veřejně ukazují podmínky pro svůj pronájem – je tak nutné je kontaktovat jednotlivě a trávit tím zbytečně hodiny, spíše dny. Další limitací je nutnost spoustu z nich pronajímat minimálně na celý den.

To chce řešit český projekt Meatspace, který vznikl z původního neveřejného katalogu míst k pronájmu Evnt.cz, a který se dnešním dnem naplno spouští. Mezi přibližně 300 místy, které jsou momentálně v nabídce, lze vybírat podobně jako třeba na Airbnb, tedy dle lokality, kapacity lidí, typu prostoru, vybavení a samozřejmě i ceny.

Český Avast loni utržil téměř 17 miliard korun

Česká technologická společnost Avast vyvíjející stejnojmenný antivirový software, má za sebou další, z pohledu...

Většinu cen lze vidět rozepsanou přímo v detailu každého prostoru, případně ji poptat individuálně. Výhodou platformy je možnost pronajímat jen na několik hodin, a to jak menší místa pro přednášku několika lidem, až po místa s kapacitou tisíců lidí. V nabídce je tak pražské MeetFactory, Divadlo Archa, Forum Karlín, ale třeba i Letiště Letňany nebo coworkingové prostory.

Místa jsou momentálně dostupná v Praze, Brně a Ostravě – majitelé prostor mohou svá místa inzerovat za 590 korun měsíčně nebo 5900 korun ročně, naopak zájemci mají přístup na celou platformu zdarma a rezervovat mohou přímo online.

K tomu dodává Kateřina Studeníková, tvůrčí členka projektu:

„Už není potřeba obvolávat každou restauraci, kavárnu nebo coworkingový prostor zvlášť a zjišťovat, jestli nemají volnou zasedačku či promítací sál. Na Meatspace.cz hned v přehledu vidíte, která místa se k pronájmu nabízejí, jaké služby zde můžete očekávat a zda mají v požadovanou dobu volno. Díky rozsáhlé a detailní fotogalerii zjistíte, jak to v daném prostoru vypadá, jakou má kapacitu a vybavení.“

Foto: Meatspace