Český fintech startup Spendee má nového CEO ohlašuje investici ve výši 12 milionů Kč
, /

Český fintech startup Spendee má nového CEO ohlašuje investici ve výši 12 milionů Kč

Český fintech startup Spendee má nového CEO ohlašuje investici ve výši 12 milionů Kč

Je tomu zhruba týden, co jsme vás informovali o tom, že česká finanční aplikace Spendee byly vybrána do akcelerátoru Google Launchpad, jehož součástí je kromě úzké spolupráce s Googlem i 50 tisíc dolarů v hotovosti bez vzdání se podílu ve firmě, kredit na služby Googlu, pomoc s marketingem a dvoutýdenní cesta do sídla Google v Silicon Valley.

Nyní tvůrci oficiálně ohlašují hned další dvě zajímavé novinky a to konkrétně jmenování nového CEO, kterým se stává David Nevečeřal, jenž zároveň stojí za projektem Ušetřeno.cz a investici ve výši 450 000 eur, v přepočtu zhruba 12 milionů Kč, kterou Spendee získává od soukromého angel investora ze Slovenska.

Etický hacker Pavol Lupták: Anonymní kryptoměny a decentralizace služeb způsobí do pár let kolaps

Ransomware WannaCry, který začal před dvěma týdny napadat počítače s operačním systémem Windows je považován...

Získané finance pak chce aplikace Spendee, kterou používají zhruba 2 miliony uživatelů po celém světě, využít na zlepšení služby, růst v počtu uživatelů a také přípravu na příležitosti spojené se spuštěním evropské směrnice PSD2, na základě které budou banky povinné poskytovat některé informace vybraným třetím stranám. Tedy například i fintech firmám pokud k tomu dá klient souhlas.

“Získání investora i následné umístění v Google Acceleratoru je pro Spendee velmi zásadní, protože díky tomu můžeme aplikaci rozvíjet a naplno se připravit na spuštění PSD2. V tu chvíli totiž dojde skutečně na lámání chleba a ukáže se, které projekty se stanou leadery v oblasti fintech,” komentuje příliv peněz i know-how David Nevečeřal, nový CEO společnosti Spendee.

K nové směrnici PSD2, která otevře dveře do bankovnictví právě i spoustě evropským fintech startupům, pak Nevečeřal dodává.

“Povinné zpřístupnění údajů pomůže projektům, které se v tuto chvíli snaží zjednodušovat a zrychlovat dostupnost běžných finančních služeb i přinášet služby nové. Banky sice zůstanou pilířem základních služeb, ale spolupracující fintech firmy a projekty by postupně mohly převzít všechny běžné finanční služby a zároveň být těmi, kdo bude trh posouvat vpřed a přinášet služby nové.”