Brněnský carsharingový startup AJO.cz míří do Prahy
, /

Brněnský carsharingový startup AJO.cz míří do Prahy

Brněnský carsharingový startup AJO.cz míří do Prahy

Brněnský startup AJO.cz, který chce na českém trhu uspět se svým vlastním konceptem carsharingu, kdy umožňuje online registraci, platbu kartou a možnost následného vyzvednutí si sdíleného auta pomocí chytrého telefonu přímo na ulici, má za sebou první rozšíření.

Ondřej Krátký z Liftago: Jdeme si pro profit přes korporátní segment a do konce roku dobudeme trh

Taxi platforma Liftago už na českém trhu funguje od roku 2013 a za tu dobu si okolo sebe dokázala vybudovat v podstatě...

Po Brně totiž od dnešního dne začíná své služby nabízet i v Praze, díky čemuž flotilu svých aut rozšíří na něco málo přes 30 sdílených vozů, s tím, že hned 15 jich pak bude k dispozici právě v nové lokalitě.

„Pro sdílení pořizujeme výhradně nová auta. Díky pohodlnému systému vyzvedávání a možnosti krátkých zápůjček je AJO carsharing atraktivní alternativou k vlastnění auta ve všech lokalitách, kde působíme,“ říká zakladatel společnosti Jaromír Klimek.

Na samotné expanzi do Prahy a rozšíření flotily má velký podíl i úspěšná crowdfundingová kampaň na portálu Fundlift, během které se startupu podařilo získat od uživatelů 5 milionů Kč a následně ještě dodatečné 2 miliony Kč od ko-investorů z Jihomoravského inovačního centra, přesněji řečeno jeho dceřiné společnosti JIC VENTURES.

V Praze bude AJO.cz každopádně čelit zajímavé konkurenci. Carsharingové služby už zde totiž pár týdnů provozuje například SmileCar od Leo Express, Car4Way a nebo HoppyGo od CreativeDock.

foto: AJO.cz