Nový Mac Pro skutečně bude
, /

Nový Mac Pro skutečně bude

Nový Mac Pro skutečně bude

Ti, kteří alespoň jedním okem sledují světové technologické dění už to ví, ovšem pro ty, kteří to nepostřehli, mluví titulek za vše – aktualizovaná verze stolního počítače od Applu, Mac Pro, se stane brzy skutečností.

I když Apple Mac Pro již nyní z hlediska vnitřností a ceny aktualizoval a po 1 208 dnech (od prosince 2013) se svým profesionálním stolním počítačem nějak pohnul, tak se veřejnost upíná na jinou věc – nový design a prakticky zcela obměněný stroj. A to Apple nyní hloučku vybraným novinářům ve svých laboratořích potvrdil s dodatkem, že se nebude jednat jen o Mac Pro.

Apple začíná vyvíjet své vlastní grafické čipy pro budoucí iPhony a iPady

Po mnoho let využíval Apple pro své iPhony a iPady grafické čipy PowerVR od britské společnosti Imagination...

Podle všeho se v Applu usilovně přemýšlí o aktualizování celé řady svých stolních „pro“ počítačů. Změna se tedy bude týkat i iMacu, jenž by měl projít updatem již letos a přijít by měl i externí displej, od kterého v minulosti cupertinská společnost upustila.

Otázkou nyní zůstává, kdy nový Mac Pro spatří světlo světa. Rozhodně to nebude letos, což Phil Schiller (SVP marketingu), Craig Federighi (SVP softwarové inženýrství) a John Ternus (SVP hardwarové inženýrství) potvrdili, a tak se dá čekat – jelikož již nyní operují s návrhy –, že novinka se veřejnosti představí v roce 2018. Důležitou zprávou však je, že Apple na tento výbavou nejlepší Mac nezanevřel.

Foto: Apple, Paul Hudson / Flickr