Finanční appka Robinhood se po nové investici zařadila mezi startupy s miliardovou valuací
, /

Finanční appka Robinhood se po nové investici zařadila mezi startupy s miliardovou valuací

Finanční appka Robinhood se po nové investici zařadila mezi startupy s miliardovou valuací

U nás ne moc známý, ale v USA rychle rostoucí startup Robinhood, který zprostředkovává jednoduché obchodování na burze bez složitostí a bez jakýchkoliv poplatků, se po 2 letech fungování zařadil mezi tzv. „unicorns“, tedy startupy, které překonaly miliardovou valuaci v dolarech. Robinhood se to povedlo po poslední Series C investici ve výši 110 milionů dolarů.

Hlavním investorem v posledním kole, které posunulo startup s takřka 80 zaměstnanci na valuaci 1,3 miliardy dolarů, bylo DST Global, spolu s několika předešlými investory jako Index Ventures, Thrive Capital nebo Ribbit Capital. Celkově získaná částka až do dnešního dne přesáhla 176 milionů dolarů.

Vedení skupiny Rockaway Jakuba Havrlanta rozšiřuje Andrea Lauren z portálu Fundlift.cz

Pražská investiční skupina Rockaway, vedená Jakubem Havrlantem, v posledních měsících chrlí jednu novinku za...

Robinhood včera spolu s investicí oznámil zároveň překonání hranice 2 milionů aktivních uživatelů, kteří momentálně přibývají tempem zhruba 140 tisíc uživatelů měsíčně, což značí 17% meziměsíční růst. Za celou dobu existence pak startup založený Vladem Tenevem a Baiju Bhattem zprostředkoval transakce v hodnotě 50 miliard dolarů a ušetřil přes půl miliardy dolarů za běžné poplatky u konkurence.

Jak tedy Robinhood vydělává peníze?

Mezi primární zdroje příjmů Robinhood patří Gold členství, které stojí od 6 do 200 dolarů měsíčně podle obchodované částky na uživatelském účtu a které umožňuje uživatelům zdvojnásobit aktuální prostředky za pomocí jisté formy „půjčky“. Místo až 50 tisíc dolarů je tak možné obchodovat rovnou se sto tisíci, které jsou uživatelům půjčovány s 5 procentním úrokem.

Kromě půjček nabízí Robinhood v rámci Gold i prodloužené obchodní hodiny nebo instantní vklad a výběr peněz, v jakékoliv výši. Služba je momentálně dostupná pouze v USA a Austrálii, s tím, že nová investice by měla sloužit také k rozšíření do dalších lokalit a pokrytí prvních evropských trhů.

Foto: Robinhood