Americký startup prodává obratné roboty, kteří přelezou plot nebo otevřou dveře
, /

Americký startup prodává obratné roboty, kteří přelezou plot nebo otevřou dveře

Americký startup prodává obratné roboty, kteří přelezou plot nebo otevřou dveře

Robotických startupů, které se zaměřují na výrobu vlastních robotů nebo dronů, je v poslední době doslova jako hub po dešti. Jedním z nejvýraznějších hráčů v tomto směru je pak určitě Googlem, respektive společností Alphabet vlastněný startup Boston Dynamics, jenž například vyvíjí až hororově vypadající robotické psy, které využívá už i americká armáda.

Miliardář Michal Zámec a jeho e-shop s parfémy Notino vstupuje do Německa nákupem sítě parfumerií

Brněnské Notino (dříve Parfums.cz), které v roce 2004 založil miliardář Michal Zámec, se během posledních let...

Obzvlášť na americkém trhu je ale i spousta dalších firem, které se tento vzkvétající a do budoucna jistě i finančně velmi lukrativní trh snaží inovovat, přičemž jednou z nich je také partička z Ghost Robotics. Ta se ale narozdíl od Boston Dynamics nesoustředí na vývoj těžkopádných strojů, ale naopak na výrobu ultralehkých a obratných pozemních robotů, které by měly najít využití především u policie, hasičů a dalších veřejných služeb města.

Roboti Ghost Robotics pak mají konkrétně 4 „chodidla“, díky kterým zvládají například podlézání automobilů, chození po schodech, skákání přes překážky až do výšky 0.45 metru, otevírání dveří, pohyb po ledě nebo lezení na plot a v případě převrácení na záda se během chvilky dokážou obratně přetočit zpět na všechny čtyři. To vše při výdrži na baterii pohybující se okolo 7 hodin v případě, že robot stojí a 20 minut v případě, že se robot pohybuje plnou rychlostí.

Zajímavostí je, že narozdíl od konkurence se nejedná o prototypy, ale produkty, které jsou už v tuto chvíli určeny k reálnému prodeji za částku okolo 11 500 dolarů (model Minitaur). Ostatně jedním ze zákazníků je právě i zmíněný Google.

Ghost Robotics nedávno také zveřejnili nové video, které ukazuje schopnosti jejich produktů v praxi…

foto: Ghost Robotics