Vnuci zakladatele Adidasu spouští akcelerátor, který chce hledat startupy ze sportovního odvětví
, /

Vnuci zakladatele Adidasu spouští akcelerátor, který chce hledat startupy ze sportovního odvětví

Vnuci zakladatele Adidasu spouští akcelerátor, který chce hledat startupy ze sportovního odvětví

Startupový fenomén postupně proniká i daleko za hranice IT průmyslu, čehož je důkazem i jeden z nově vznikajících akcelerátorů, který bude hledat perspektivní projekty a podnikatele ze sportovního odvětví. Platformu nesoucí název leAD Sports Accelerator vedou tři vnuci Adieho Dasslera, legendárního zakladatele značky Adidas.

Klaus, Horst a Stefan Benteovi chtějí kráčet ve šlépějích svého dědečka a proto ve svém projektu podpoří inovativní produkty, služby a byznys modely, zejména ty nacházející se v rané fázi vývoje. Nebudou se však zaměřovat čistě jen na tradiční sportovní záležitosti, zkusit štěstí mohou i startupy z prostředí technologií, esportu nebo nových forem sportování. Aktuálně se otvírá vůbec první kolo akcelerátoru, do něhož se zájemci mohou hlásit do konce května.

Bonami.cz loni utržilo půl miliardy Kč

Internetový obchod s bytovými doplňky Bonami.cz, který patří do portfolia investiční skupiny Miton, má za sebou...

Po květnové uzavírce bude vybráno 30 projektů, které se budou ucházet o deset míst v samotném akcelerátoru. Šťastlivce pak od října čeká tříměsíční trénink v mnoha oblastech podnikání, konzultace, testování svých produktů u partnerských firem a v neposední řadě 25 tisíc euro na pokrytí výdajů. Pokud vše půjde jak má, v prosinci by mělo dojít na finální prezentace před potencionálními investory.

„Náš dědeček, Adi Dassler, vytvořil celý podnik s vášní, inovativní silou a velkým přesvědčením. I dnes by si přál, aby jeho myšlenky a hodnoty byly sdíleny nejenom s rodinou, ale také s mladými zakladateli plnými entuziasmu,“ říká Horst Bente, jeden ze zakladatelů akcelerátoru

leAD na oplátku dostane 8% podíl na finálních projektech. Kromě prosté publicity ale bude moci nabídnout pomoc ve formě neustále se rozšiřující nabídky mentorů, investorů a specialistů, mezi které patří například Björn Brüggemann, Head of Sports, Events & Athletes Marketing ve společnosti Red Bull, Jörg Rheinboldt, bývalý ředitel eBay Germany nebo Andrew White, zakladatel 5Oceans Partnership.