Uber po havárii v ostrém provozu dočasně končí s provozem samořiditelných aut v USA
, /

Uber po havárii v ostrém provozu dočasně končí s provozem samořiditelných aut v USA

Uber po havárii v ostrém provozu dočasně končí s provozem samořiditelných aut v USA

Alternativní taxi služby si uvědomují, že v budoucnu dost možná jejich existence bude záviset jen na autonomních vozidlech a tak je usilovně testují a snaží se o co nejdřívější zahájení jejich ostrého provozu. To se však nevyplatilo Uberu, jehož vůz se v Arizoně zapletl do hromadné dopravní nehody.

Informaci poprvé přinesl server Fresco News, který na Twitteru uveřejnil obrázky na bok převráceného autonomního Volva. Pozice i poškození obou zainteresovaných vozidel naznačují, že muselo jít o poměrně tvrdý střet. Místem nehody mělo být stošedesátitisícové město Tempe.

Kalifornská firma provádí jako jedna z prvních sportovní tuning elektromobilů Tesla

Doby, kdy byl tuning záležitostí pouze aut se spalovacími motory, jsou zřejmě definitivně pryč. Důkazem toho, jak...

Uber rychle zareagoval a testování autonomních vozů přerušil, dokud nebude celá záležitost prošetřena. Učinil tak i přesto, že jeho vozidlo nebylo viníkem nehody a nikdo při ní nebyl zraněn. Mluvčí Uberu později potvrdil, že za volantem byl řidič, není však jasné, jestli v době srážky kontroloval vozidlo on.

K pozastavení testování došlo i na druhém působišti, v Pittsburgu. Tam autonomní vozidla jezdí od léta minulého roku, do samotné Arizony se přesunula flotila ze San Francisca poté, co nebylo kalifornskými úřady povoleno jejich další používání.

Jen jeden z mnoha problémů

Pro firmu pod vedením CEO Travise Kalanicka tak jde o další z řady velkých problémů, které se za poslední měsíce objevily. Samotná autonomní technologie čelí kontroverzím ve sporu s Googlem, který Uber obviňuje z krádeže senzorů LIDAR. Jedná také o skandály zcela jiného rázu, jako úmyslné používání programu Greyball na rozpoznávání úředníků kontrolujících řidiče, nebo příběh bývalé zaměstnankyně Uberu, která zažila na pracovišti sexuální obtěžování.

Edit 28.3.2017 9:09: Během včerejšího dne podle agentury Reuters byl provoz autonomních vozidel odpauzován.

Foto: Uber, TechCrunch / Flickr